Wpis z mikrobloga

#dymarkiswietokrzyskie #oswiadczenie
Oj działo się działo się :3
Trudno by taka impreza mi przeszła skoro miałem ją pod nosem. Jeszcze tylko jutro cały ten kolorowy festyn będzie czynny.

Ludzi mnóstwo... do godzin 12 zdarzały się przelotne mżawki ale potem temperatura była idealna, cała ul. Świętokrzyska w Nowej Słupi obstawiona straganami, pomimo przebijających się strojów ludowych (z Kujaw ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) można było posłuchać, muzyki Indian z Peru, swoje oddzielne stanowisko miał też ksiądz nawracający ludzi swoim stand upem... (byłem przekonany ze ten gat. katechizacji wymarł :) nie miał on jednak jakiegoś większego posłuchania.

Pomijając atrakcję główną czyli same Dymarki bardzo duża kolejka utworzyła się do dwóch fajnych panów z #kukiz15 akurat mieli petycję przeciw przyjmowaniu islamskich terrorystów... aż żal było nie skorzystać ( ͡ ͜ʖ ͡)

Na samych Dymarkach... ekipy rekonstruktorskie z Polski, Szwecji, Austrii ... Fundacja Terra Operta, Ludus Magnus, Vicus Ultimus, Familia Gladiatoria Taurus... i cholera wie skąd jeszcze. Pokazy gladiatorów, Rzymianie... dużo rzymian :) Rozbicie pieca mazowieckiego oraz obkuwanie, prezentacje uzbrojenia i sposobów walki oraz inscenizacja bitwy... i tak by jeszcze wymieniać...

Wady: wstęp na imprezę 15zł ... ulgowy 10zł ... przy tej ilości ludzi to trochę przesada, no i ogólnie trochę drogo, na stoiskach :p

Zalety: cała reszta, parking, nocleg... dobra zabawa, piękna okolica.

Od siebie polecam :)
FlaszGordon - #dymarkiswietokrzyskie #oswiadczenie 
Oj działo się działo się :3
Tru...

źródło: comment_9QRB1QjN8AHkhTza9t5ZOMJDjn6ScpGM.jpg

Pobierz
  • 6
@rybitwa_: Tu jeszcze główny piec wieczorową pora przed rozbiciem :)

Btw, są w programie koncerty disco polo?

Było stoisko z muzyką diskopolo... "4 osiemnastki w moim samochodzie"... costam cośtam nananana... to trochę nie mój gatunek :)

W poniedziałek na gł. scenie:
14.00 – Doba Czadu
14.40 – Miasto Nocą
15.30 – Bryan ADAMS Cover Band
17.00 – POZYTYWNIE NAKRĘCENI
18.30 – TACY SAMI
20.30 – MARYLA RODOWICZ
FlaszGordon - @rybitwa_: Tu jeszcze główny piec wieczorową pora przed rozbiciem :)
Bt...

źródło: comment_zz29rkGHmLbe5VuINBK8EcfbF3ks6gYV.jpg

Pobierz
to trochę nie mój gatunek :)


@FlaszGordon: Mój też nie, ale pamiętam, że tym ludziom, którzy z pietyzmem rekonstruowali techniki metalurgiczne, tkackie, garncarskie przygrywał jakiś Bayer Full :P