Wpis z mikrobloga

#!$%@? złodziejskie #orange, mam #telefon od nich z #android, w pakiecie mam 1 GB internetu. No i nowy telefon, swype nie działa, net skonfigurowany, ale neta nie ma. Pojechałem do głównego salonu w Gdańsku, baba na informacji w ogóle niepomocna, a za sam fakt wzięcia do ręki przez techników mojego telefonu miałbym zapłacić 20 zł, ja #!$%@?ę.

Wlazłem na tę ich kretyńską stronę, jak byk jest, że mam pakiet z netem, obejrzałem filmiki instruktażowe jak tego neta skonfigurować, przeczytałem instrukcję i nadal nie działa.

Nie wspominając o tym, że mam biedackiego Gingerbreada wersja 2 coś tam, ale systemu zmienić nie mogę, bo mi złodzieje gwarancję zabiorą, swype'a też przeinstalować nie mogę, bo mi gwarancję zabiorą, a oddawać teraz nowy telefon do salonu, jak starego nie mam, to tez bez sensu. A na miejscu i tak mi pewnie tego nie zrobią, bo to Orange i jest #!$%@? z definicji.

Nigdy więcej nie biorę telefonu na umowę ;____; #gorzkiezale #jakzyc #jestemdebilem
  • 32
  • Odpowiedz
@nie_policjant: nie, bo połowę znajomych mam w Orange, a Play nie było mi w stanie zaoferować konkurencyjnej oferty, nie wspominając o telefonie. Ale dzięki za "radę".

@osael: SGS Advance, ogólnie oferta Orange, jestem u nich od jakichś ~8 lat, płacę te 50-70 zł co miesiąc i to jest to, co mają mi do zaoferowania :D

@Gacrux: za dużo zabawy + boję się, że coś spieprzę i
  • Odpowiedz
@Luxik: przeczytaj dokładnie warunki gwarancji, zwykle jest tak, że zmiana oprogramowania nie wpływa na nią...

nawet root nie wpływa na gwarancję... tylko zdjęcie BL na nią rzekomo wpływa, ale także i to jest operacją odwracalną.
  • Odpowiedz
@Luxik: byłem w Erze 10 lat. We wrześniu 2012 przeszedłem do play bo taryfy i telefony jakie mieli mi do zaoferowania to tylko debil by przyjął. Wziąłem ofertę bez telefonu (miljart razy lepsze warunki). Telefon kupuję oddzielnie. Wszyscy tak plują na ten Play, ale nie ma lepszych ofert.
  • Odpowiedz
@Luxik: sgs advance ma oficjalnie przecież 4.1.2 (chyba od marca), zaktualizuj sobie a potem baw się z netem. Konfiguracja apn jest prosta, poprzednio nie miałeś może zablokowanego neta?
  • Odpowiedz
@Gacrux: hah ostatnio też to miałem. Już chciałem płakać (chociaż kto by płakał nad Spicą), ale spokojnie, wygooglałem co robić i jakoś poszło. :)

@majas: A no właśnie. Warunki są nieporównywalne lepsze, a i telefon możemy wziąć jaki chcemy bez wyższego abonamentu. Żyć nie umierać!
  • Odpowiedz
@Gacrux: poszukam papierów to sprawdzę, dzięki.

@osael: wiem, ale na szybko potrzebowałem telefonu, a umowa mi się kończyła i to była jedyna opcja.

@Wapniak: nie wiem, jak mam to sprawdzić? Skonfigurowałem neta wg. instrukcji na stronie i nadal nic. Skąd mogę orangowy soft pobrać?
  • Odpowiedz
@asdasty: ile razy u mnie były już brickowane różne sprzęty od telefonów po kamerki do rejestracji jazdy czy aparaty ;D zawsze wstawały ;p Najbardziej się chyba namęczyłem właśnie z uratowaniem rejestratora jazdy. także piwo do ręki i do dzieła ;P
  • Odpowiedz
@Luxik: takie głupie, ale może czasem o oczywistych rzeczach zapominamy - transfer danych włączony w telefonie w ogóle?? Nie ma opcji żeby w orange nie udało się po wysłaniu smsa nie skorzystać z neta.
  • Odpowiedz