Wpis z mikrobloga

@vvertoi: Chciałbym żebyś popracował w handlu. Mój #rozowypasek pracuje jako kierownik sklepu w dużej korpo- nie chciałbyś tam pracować. Zamknąć wszystko w niedziele poza lokalnymi sklepami i stacjami.
@mia_mortadela widzę, że stężenie januszy co to z rodziną jadą na zakupy w niedzielę jest wysokie.
@l1ght: kurde, niewolnictwo? Siłą ją tam trzymają grożąc wykastrowaniem męża? Nie rozumiem tego: wiedziała na co się pisze idąc do takiej pracy, nikt jej nie zmuszał. Tak samo jak lekarzy, policjantów, kelnerki w knajpach itp.
Swoją droga masz szanse pewnie jak 1 do 7, że po takiej zmianie temat będzie Ci już obojętny, bo żonę zwolnią ze sklepu w ramach redukcji niepotrzebnych etatów :-D
P.S. Moja żona idzie niedługo do takiej
@JarosG: Dlatego właśnie szuka roboty :). Nie zwolnią bo handel nie odczuje tego- jak masz kupić ciuch to i tak go kupisz, tylko w inny dzień. Nie ma większego komfortu niż praca pon-pt 8-16.
@l1ght: zwolnią, zwolnią. Może w małych punktach będzie ciężej, bo się inaczej godziny rozłożą, ale w dużych marketach potrafią liczyć godziny i mają większą elastyczność.
Co więcej markety wcale się nie martwią z takiej zmiany: mniejsze koszty (osobowe, prąd itd) a zysk praktycznie bez zmian (jak napisałeś, jak masz kupić ciuch to i tak go kupisz).
Znam kilka osób pracujących w handlu, które wręcz chcą pracować w niedzielę dla bonusów z
@mia_mortadela: ostatnio o tym dyskutowałem - i tak przecież nie wszyscy będą mieć wolne bo stacje, gastronomia czy nawet bramki na A4 i innych autostradach działać będą - co z tymi ludźmi? Do tego jeśli ktoś pracuje cały tydzień lub po prostu nie ma czasu na zakupy w inny dzień niż w niedziele?

Zresztą, czemu ktoś ma mi mówić kiedy mogę a kiedy nie mogę robić zakupy? Do tego pracownicy sklepów
nie, ale nie potrzebuje robić zakupów w niedzielę a Ty jej każesz tam #!$%@?ć :). A argument dotyczący niedzieli jest #zdupy


@l1ght: a Ty chcesz mieć dostęp do internetu, dostęp do sieci komórkowej, ktoś to musi utrzymać, moze zakażmy wszystkim pracować w niedziele?