Wpis z mikrobloga

Potrzebna mi rada, myślę że znajdą sie tu ludzie nieco obyci w temacie ubezpieczeń.

Konkretnie chodzi mi o #oc i #ac.
Otóż jestem młodym kierowcą i mam już prawko od prawie roku. Jeździłem jakiś czas samochodem zarejestrowanym na ojca no i po tym jak samochód z powodu coraz to wiekszych awarii musiał zostać zezłomowany nadszedł czas na kolejny samochód. I wychodzi na to że ma być zarejestrowany na mnie.

Chciałbym nieco się dowiedzieć na temat ubezpieczeń samochodów. Wiem że jako niedoświadczony kierowca będę musiał o wiele więcej zapłacić, ale chciałbym wiedzieć od czego najbardziej zależy ta wysokość ubezpieczenia i jaki samochod na początek wybrać.

#oc #ac #ubezpieczenie #mlodykierowca #kierowca
  • 11
@DamianNieWyrabian: napisz na pw to Ci powiem jak nie mając prawa jazdy ubezpieczyłem auto za 500zł z groszami ;) wystarczy wiedza o tym jak działają ubezpieczyciele, wyjdzie Ci trochę więcej (w zależności od samochodu) ze względu na dodatkowe rabaty, których Ci nie załatwię niestety.
@DamianNieWyrabian: Przede wszystkim cena ubezpieczenia zależy od kilkunastu czynników (a właściwie nawet i kilkudziesięciu). Najważniejsze z nich to dane dotyczące właścicieli i kierowców (wiek, długość posiadania prawka, miejsce zamieszkania, stan cywilny, czy posiadasz dzieci, zawód itp), a dopiero w następnej kolejności liczą się dane dotyczące auta.

Co do obniżania ceny dla młodego kierowcy to przede wszystkim współwłasność ze starszym kierowcą mającym najlepiej full zniżki, a do tego znalezienie jak najtańszego OC