Wpis z mikrobloga

Byłem z różowym na urlopie w Pradze. Jak mi to miasto zaimponowało! Myślałem, że nasze polskie miasta są piękne w centrum, ale co tutaj zauważyłem przeszło moje oczekiwania. Piękne, zadbane kamienice, czysto, komunikacja na 5 z plusem, tysiące knajp, niesamowite położenie miasta, miejsc do oglądania tyle że 4 dni brakowało. Piwo w knajpach - najwięcej zapłaciłem 10zl w jakiejś drogiej włoskiej knajpie. Normalnie 6-8zl. Minusy - ceny oprócz piwa. Raczej pod Niemców i Azjatów. Zwykły obiad to 80-100zl na parę. Poza tym kto wymyślił im przejścia dla pieszych, które nie ostrzegają o końcu zielonego światła ( ͡° ͜ʖ ͡°) poza tym straszne tłumy, ludzi obłęd. Nie licząc tego, polecam odwiedzić, dla mnie bomba, pozytywnie się zaskoczylem.
#praga #czechy #wakacje #podroze #podrozujzwykopem
Pobierz kubas_782 - Byłem z różowym na urlopie w Pradze. Jak mi to miasto zaimponowało! Myśla...
źródło: comment_7GXjhViTci8FjXAsEtxl3rkhcsZvWPZy.jpg
  • 8
@dzieju41 ceny spore, trochę się przeliczylismy, że pójdzie mniej ale same bilety wstępu na zamek, czy inne atrakcje turystyczne kosztują majątek. Teraz lezymy i odpoczywamy w hotelu bo ostatnie 3 dni po 20km pieszo robiliśmy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@kubas_782 do Pragi trzeba jechać przygotowanym. Wystarczy poczytać, zejść z głównej i zjeść to samo za zdecydowanie mniejsze pieniądze. Ale niestety atrakcje kosztują zawsze tyle samo. Senat jest jeszcze za darmoszke i fajne karpie tam pływają
@jaceks653 po pierwszym dniu zmieniliśmy lokale i z 700 koron za obiad z piwerkami zeszło do 500 , także coś dało radę oszczędzić :) Senat fajny, byliśmy przypadkowo podczas 1 dnia wałęsania sie po mieście :)
Moje przemyślenia po Pradze:
1) komunikacja miejska o ile dobra to stara i jeżeli chodzi o biletomaty to średniowiecze, tylko na monety.... i rzadko spotykane,
2) nie spotkałem się z aż tak wysokimi cenami za jedzenie, ale też nie jadłem w ścisłym centrum,
3) mnóstwo tajskich masaży - chyba wiadomo o co chodzi,
4) ogromny wybór piw,
5) z tą czystością hmm.. most Karola jest zawalony śmieciami. Pamiętam jak przez niego przechodziłem
@kubas_782: byliście na letnej i vysehradzie? dwa najlepsze miejsca w pradze =]
@Foxxx: 1) no cóż, zgodziłbym się pół na pół, bo ciągle unowocześniają komunikację, ale jeśli chodzi o punktualność to jest 10/10
2) takie ceny ogólnie są standardem nawet poza centrum. 30zł za łebka za obiad to norma
3) otóż nie wiadomo o co chodzi generalnie nie są to burdele, bo burdele w Czechach są burdelami a nie salonami
@sambarumba dzisiaj wyszechrad był, piękny widok z góry na miasto :) kiedyś jeszcze wrócę, na pewno :) wietkongi nam wieczorem zycie ratowaly jak wszystko było zamknięte, a oni dalej twardo handlowali :p poza centrum też było ciężko znaleźć knajpe gdzie obiad był poniżej 3 dych, chyba że mówimy tu o totalnym #!$%@? to może tak. Miasto nastawione pod Niemca i Azjatow cenowo. Teraz zbieram siły i środki na kolejne europejskie miasto :)