Wpis z mikrobloga

Drogie Mirki!

Razem z @adrian22 organizujemy spontaniczną akcję oddawania krwi. Pomóżmy razem, bo krew to jednak potrzebna jest.

Oddaję regularnie krew i jestem z tego dumny. Staram się też zachęcać do tego ludzi. Często rozmawiając o tym wiele osób odpowiada:

- "kiedyś oddawałem, ale przestałem..."
- "nigdy nie byłem, boję się..."
- "samemu to ciężko się zebrać..."
- "pewnego razu nie mogłem oddać i już nie chodzę..."

W takim razie pytanie - kto chce się z nami przejść na oddawanie krwi w środę 10 sierpnia o 10.00? (RCKiK Saska, Warszawa)

Oferujemy wszelką pomoc, swoje towarzystwo, w razie potrzeby opiekę. Po wszystkim możemy gdzieś wspólnie skoczyć na symboliczne piwo, do kina czy gdzie nogi poniosą :)

Naprawdę warto się zdecydować! Zostań czyimś bohaterem (òóˇ)


#pomagajzwykopem #warszawa #jedrzejopowiada #krew
Jedrula93 - Drogie Mirki!

Razem z @adrian22 organizujemy spontaniczną akcję oddawa...

źródło: comment_OyETZQVOFGtBEkR0l7zkFLZSwWap7ord.jpg

Pobierz
  • 28
@Jedrula93: Jak to działa i ile trwa? Mi ostatnio zaproponowali żebym następnym razem oddał płytki bo pielęgniarka stwierdziła że mam "takie żyły że na sam widok się buzia uśmiecha".
@Jedrula93: mam pytania techniczne :) ile czasu po przyjmowaniu antybiotyku trzeba odczekac? I czy jak ma sie bardzo niskie cisnienie, to mozna oddawac, czy ewentualnie mozna przed wypic kawe? Kiedys chcialam oddac krew, ale mnie nie orzyjeli ze wzgledu na cisnienie
@mejbi: akurat mam ankietę w domu i jest pytanie o przyjmowane leki w ostatnich 4 tygodniach. Później lekarz podczas wywiadu stwierdza czy możesz oddać czy nie. Jak antybiotyki to lepiej pewnie poczekać.
@krecikBMC: na Saskiej na krew w tygodniu można rejestrować się do 17, w soboty 7-14, a płytki w sobotę 7-11.30.
@4833478: można nawet z telefonem, bylebyś nie rozmawiał. Mi pani mówiła, że zakaz telefonu dotyczy robienia hałasu,
@Jedrula93: @tage: ok to ide z wami, zróbcie przypomnienie we wtorek :)
Jeszcze tylko pytanie techniczne: Jeśli z jakiś powodów nie będą mogli pobrać krwi ode mnie to zwolnienie dostane za okres od 8 do powiedzmy 11? Skoro nie będę mógł oddać to co szef mój na to powie? :D
@hsvduivbsh: nie wiem, ja chodzę zawsze w czasie wolnym od pracy. Poza tym nie mam UoP, więc tym bardziej zwolnienia mnie nie dotyczą. :D
Z pro tipów to możesz się napić kawy, żeby nie odpaść przez ciśnienie i wziąć żelazo, żeby nie odpaść przez za niskie żelazo we krwi. :P Jak chcesz płytki oddawać to też nie pij zbyt dużo wody, żeby nie rozrzedzić krwi, zdarzyło mi się raz jak całą