Wpis z mikrobloga

@Shinoa: W ogóle trudno to jakkolwiek porównywać, Firefox to przeglądarka której zadaniem jest być tak samo efektywną na każdym urządzeniu, a Chrome wykorzystuje wszystkie możliwe zasoby komputera, renderowanie GPU, masa RAMu, im więcej ich masz tym lepiej chodzi. I faktycznie zawala jak błyskawica tam gdzie momentami Firefox dostaje czkawki na dobrym kompie, tylko na słabszych kompach pewnie będzie mulił niemiłosiernie. Jestem dzieckiem Firefoxa, Firefox ma wiele funkcji których nie ma Chrome
poza tym uważam, że Chrome powinien zostać zniszczony ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@envusia: Nieprawda Chrome wyznacza pewne standardy. Gdyby nie Chrome nie powstałoby tyle Jego forków, ktore są lepsze od oryginału: mowa tu o genialnym vivaldi i prawdopodobnie jeszcze lepszej Operze. ^^'

więcej nie wiem, nigdy nie używałem firefoxa

@kinky_savage: To chyba masz internet od 2010+ :D


@Shinoa: To prawda. Chyba każdy używał kiedyś Firefoxa,
@envusia: Dobrze myślałaś. Wtedy opera była wydawana na silniku Presto. Byl to ich własny silnik, ktory przestali wspierać wraz z wersja 12.17 - w kwietniu zauważyli, że mają parę niedomkniętych poprawek bezpieczęństwa i wydali 12.18 oficjalnie kończąc dla niej wsparcie.
Ale z przeglądarki nie zrezygnowali, uznali, że wiekszy potencjal ma silnik Chrome - Blink - i mieli racje, póki co wykorzystują ten silnik lepiej niż oryginalna przeglądarka. ;)