Wpis z mikrobloga

Witajcie ponownie #wykopowylektor !


Jako, iż ostatnio pojawiło się trochę pomysłów ale i kontrowersji, dziś 3 ankiety w 3 wpisach:
1. Ostateczny wybór serwisu, gdzie najlepiej umieszczać nagrania
2. Forma konkursu
3. Kategorie

-----------------------------------

Sprawa 2. najbardziej kontrowersyjna.

W zasadzie propozycje są dwie, które postaram się opisać wraz z ich charakterystyką:

1. Głosowanie jednoczesne
W tym przypadku konkurs dzielony jest wyraźnie na dwie fazy: wrzucania nagrań i głosowania. Każdy z uczestników miałby obowiązek oddania min. x głosów na innych. Każdy, na podstawie skomplikowanego systemu luster, słyszałby losowe nagranie, tak, aby każdy głos dostał podobną liczbę głosów. Ocenianie byłoby w skali wielostopniowej.

WALETY:
+ Wszyscy dostają podobną liczbę głosów, a wyniki są porównywalne
+ Konkurs trwa krótko
+ Raz oceniamy i już
+ Wyniki końcowe nie zależą w dużym stopniu od szczęścia

ZADY:
- Przymuszenie do głosowania
- Głosowanie poza Wykopem
- Może się nie chcieć oddawać głosu w kolejne dni, lub będzie trzeba przymuszać każdego dnia

2. Tury i fazy grupowe
W tym przypadku codziennie pojawiają się 3 grupy 4 nagrań. Oddajemy głos na najlepsze nagrania (A) lub sortujemy grupę od najlepszego do najgorszego (B). Przypadek (A) pozwala na głosowanie przez Wykop. Gdy już skończy się pierwszy poziom drabinki, do kolejnego przechodzą zwycięzcy i schemat się powtarza.

WALETY:
+ Podobno sprawdziło się przy #missmikro
+ Możliwość głosowania przez Mikro (A)
+ Mniejsza presja na zmuszenie do głosowania
+ Emocje drabinkowe

ZADY:
- Czas głosowania i samego konkursu znacznie się wydłuży (nawet kilkadziesiąt dni przy dziennym prezentowaniu)
- Można trafić na silną grupę i przez to wylądować nisko
- W zależności od dnia prezentacja jednych nagrań może być częstsza niż innych
- W kolejnych fazach będzie się odsłuchiwać wciąż te same nagrania (nawet kilka faz, a od drugiej wszystkie nagrania będą już znane, jeśli ktoś głosował wcześniej)

Jaka forma?

  • Propozycja 1 37.9% (50)
  • Propozycja 2 55.3% (73)
  • Jeszcze inaczej 6.8% (9)

Oddanych głosów: 132

  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Dzyszla: a co z anonimowością głosu? Lepiej żeby głos (w sensie nagranie) był anonimowy, żeby nie było: "anona to ja kojarzę, a sebixa nie, to zagłosuję na anona". Co sądzisz na ten temat? Co sądzi reszta mirko?
  • Odpowiedz
@Dzyszla: Świetny pomysł, ja niedawno testowałam mikrofon i nagrałam siebie żeby sprawdzić czy działa. Zupełnie mi mój głos nie pasuje do mnie, jest taki... dziewczęcy.

Jeszcze jest jedna waleta drugiego rozwiązania: zawsze się pojawi przynajmniej kilka komentarzy na temat głosów, więc nawet jak ktoś wyląduje w mocnej grupie to czegoś się dowie z komentarzy.
  • Odpowiedz
Świetny pomysł, ja niedawno testowałam mikrofon i nagrałam siebie żeby sprawdzić czy działa. Zupełnie mi mój głos nie pasuje do mnie, jest taki... dziewczęcy.


@Jessamine: dobrze że nie męski. chociaż ja mam f----z na kobiety z chapką lekką
  • Odpowiedz
@Dzyszla: pierwotnie jak kojarzę miało to być możliwość bycia ocenionym przez innych, a opcja nr 2 nijak się ma do możliwości bycia przez innych ocenionym, a jest to zwyczajnie wyłanianie najlepszego
  • Odpowiedz
  • 0
@Dzyszla no to może jakiś podział na tych co chcą opcje 1i tych co wolą 2?
Mi się 2 osobiście nie podoba, bo nijak mi to nie powie czy mój głos brzmi ok, czy nie. Jedynie się dowiem, czy jest gorszy, czy lepszy od pozostałych, który zostaną postawione obok mojego.
  • Odpowiedz