Wpis z mikrobloga

#pytaniedoeksperta
Powiedzcie mi - bo się nie znam. Czy mogę #!$%@?ć Radeona RX 470 (jak wyjdzie już) w 10-letniego kompa i wszystko będzie śmigało? Wiadomo że osiągów nie będzie miał takich jak na i7 z 16gb ramu ale pytanie czy w ogóle będzie to działać? Czy trzeba zmieniać zasilacz albo płyte główną by zacząć #pcmasterrace ?


  • 11
@buhubuhu: Lepiej kup GTX 950 lub poczekaj na GTX 1050/1040.

Masz za slaby procek, a AMD ma strasznie duży narzut na CPU i nie wykorzystasz mocy.

Ci, którzy kiedyś kupili Intela na LGA teraz mogą ciągle grać. Wystarczy wymienić proc na Q9550 / Q6600, podkrecic na 3.3/3.6 GHz i wraz z gtx 950 to wciąż da rade
@ufieoy: Zasilacz pewnie dziad tak jak reszta puszki. Patrzę na specyfikację tego RX470 i nigdzie nie widzę jaki zasilacz mieć powinienem żeby było ok. #jakzyc

@coollfon: Czyli płyta też do #!$%@?? Tego się spodziewałem...

To jaką płytę główną polecacie ... i procek... i zasilacz... albo dobra- #google może mi pomoże- jakaś w miarę ogarnięta strona (dla debili) która pomoże mi to wszystko połączyć w logiczną całość może się znajdzie.
@coollfon: @buhubuhu: Ale że co niby tutaj ma nie działać z płytą główną? To, że karta obsługuje PCI-E 3.0 nie znaczy, że nie będzie obsługiwać PCI-E 2.0, czy nawet 1.1. Fakt, kupno takiej mocnej karty do takiego zestawu trochę mija się z celem, ale jeżeli zasilacz ma odpowiednią wtyczkę i nie jest z czarnej listy to wszystko powinno działać.
Gwoli ścisłości... planowany #pcmasterrace do high-end ale powoli... #bieda. Chciałem zacząć od karty, bo mój 9600 GT umiera śmiercią naturalną. Jednak nie chciałbym kupić karty która będzie leżała na półce póki nie uzbieram na resztę gratów. Jak przy okazji będzie 5 fpsów wincyj w #mwo (nie ma taga? jaaasnychuuu!) to będzie bajecznie.
@Sasti: Czyli płyta, mówisz, podejdzie...to dobzie.
Zasiłke na pewno nową potrzebuję... musze iść na grubo ? od razu
@Xerlathoatl: A czemu by miały? be quiet! to znana firma, od wielu lat na rynku. Zależnie od półki cenowej są to rozwiązania dobre lub bardzo dobre przy zachowaniu świetnej kultury pracy. Jeśli o Vero chodzi... zasilacze adekwatne do swojej ceny. Na pewno "nie jebną", chociaż szału nie ma. To nie te pierwsze, pozostawiające sporo do życzenia, konstrukcje SPC.