Wpis z mikrobloga

Mirki z działu motoryzacja bądź lakiernictwo potrzebuje porady bo chce coś zrobić dobrze i użyć dobrych materiałów. Chodzi o to, że muszę naprawić próg w swoim BMW gdyż płytka chodnikowa podskoczyła pod tylnym kołem i walnęła w próg robiąc szkody.. Jak dziurę załatać to wiem ale jak to wszystko później dobrze zabezpieczyć i jakich farb użyć to z tym mam problem.
Wszystko ładnie wyczyszczę do gołej blachy i z jednej i z drugiej strony i później czego użyć? co będzie lepsze? użyć odrdzewiacza później na to podkład epoksydowy, podkład antykorozyjny na to baranka i na baranka już lakier załóżmy czarny w sprayu czy raczej to nie będzie się trzymać kupy i za miesiąc zaczynie wychodzić rudawy nalot ? jakich środków użyć żeby to wytrzymało jak najdłużej ? ostatnio malowałem jakiś podkład+baranek i tyle co w sumie okazało się głupotą bo nie wiedziałem, że na baranka też trzeba dać jeszcze lakier ( ͡° ͜ʖ ͡°) jak zrobić to dobrze, żeby wytrzymało jak najdłużej? na estetyce mi jakoś średnio zależy bo auto ma już 22 lata ale jednak rdzy nie lubię.

#motoryzacja #autocentrum #samochody #lakiernictwo #pytaniedoeksperta #bmw
  • 10
płytka chodnikowa podskoczyła pod tylnym kołem i walnęła w próg robiąc szkody.


@boss69: gdzie ta płyta tak uderzyła? na twoim podwórku czy na normalnej drodze? bo jak na drodze to zgłaszasz to do zarządcy drogi i płaci za naprawę auta
@lukaslm: nigdy nie driftowałem serio :D auto kupiłem bo bardzo było mi potrzebne na dojazdy do pracy a, że akurat kumpel miał na sprzedaż to kupiłem bo wiedziałem co z tym autem jest. I tak nim jeżdżę ponad 2 lata i jestem bardzo zadowolony.
@boss69: jesli nie ma rdzy to tak: podklad epoksydowy (na golą blache), podklad akrylowy (na naprawiane miejsce, nie trzeba calego elementu), baranek i potem wedle znania baza z lakierem lub bez. A jak jest rdza, nawet male wżery, to na nie nalozyc brunox
@binklu: właśnie oglądam filmiki i testy tego brunoxa i lepszy jest app r-stop. Rdzy trochę jest ale to takie małe ogniska. tak sobie czytam do znudzenia o tym to chyba taką sekwencje zrobie. App r-stop na to podkład epoksydowy i baranek i na to lakier i tyle.
@boss69: app w sumie lepszy, bo nie trzeba czekac az 24h zeby związał, jak w brunoxie. Nie wiem czy sie nie skiepści jak baranek na epoksyd polozysz, ja bym akrylem prysnal przed baranem.
Edit: google mowi ze mozna klasc baranka na epox