Wpis z mikrobloga

#poker Człowiek gra odpowiedzialnie i konsekwentnie. Zostało mniej niż 40 zawodników bodajże w tym turnieju na zdjęciu. Jestem z siebie dumny. Dobra robota Magik, brak głupich calli preflop i brak idiotycznych blefów na graczy którzy grają jak mają przynosi efekty. Wczoraj odpadłem na 12 miejscu w jakimś tam fajnym turnieju. Takie życie. Dziś znowu fajny deep run - brawo Magik, kolejny dzień i dobra gra przynosi rezultaty. No i coś takiego. O mój boże, kiedy konsekwencja zacznie przynosić stoły finałowe.
Pobierz Magik_Antonio - #poker Człowiek gra odpowiedzialnie i konsekwentnie. Zostało mniej ni...
źródło: comment_Gt0VqnfoGOgUuKkodDfwpry7ErlOOTe4.jpg
  • 45
@Minieri: Mam nadzieje ze moja wersja sie nie rozminie z prawdą
KK all in za +/- 10bb
AA call, ma po sprawdzeniu 87bb w stacku wiec uznalem ze ma w zasięgu dużo gównianych rąk ale po prostu z pot oddsów opłaca mu się sprawdzić.
AK all in 30bb
AA call
@Magik_Antonio: To jeszcze w miarę ok, bo jak tak patrzałem na tego screena i zobaczyłem twoją pozycję to szczerze mówiąc spodziewałem się że zrobiłeś coś głupiego, a tak to po prostu #!$%@?łeś się na minę. Graj w takim razie tak jak grałeś do tej pory, efekt w końcu przyjdzie.
@Magik_Antonio: o, tez ostatnio odpadlem 15 w super wtorku :)
a w niedziele w obu 109 hyperach bylem 7 ;p
Taki jest poker, droga do oswiecenia wiedzie przez akceptacje regul gry i zrozumienia wszystkich zachodzacych procesach.
Jedyna rzecza ktora kontrolujemy to nasze decyzje, jesli zawsze beda one najlepsze w koncu osiagniemy swoj cel.
@Olorion: Zdecydowanie przyszła mi "z wiekiem" akceptacja reguł. Kiedy grałem rok temu po takiej akcji chyba rozwaliłbym laptopa o ścianę, dochodziła też gotówka i chęć jak najszybszego wzbogacenia się więc decyzje nie były optymalne. Wróciłem po roku, stan konta jest taki, że mogę przez naprawdę długi czas nic nie robić tylko leżeć w łóżku, palić papierosy i grać w pokera. Gra stała się zupełnie inna, zero presji na dolary chociaż hipokryzją
@Olorion: Tak sobie pomyślałem - jesteś dobrym graczem, odnosisz regularnie sukcesy w high stakes pokerze w internecie. To już przecież bardzo dużo. A jakoś jednak nigdy nie widziałem Cię w w deep runie na jakimś EPT Barcelona, Monako czy na WSOPie. Tak bardzo pech prześladuje Cię w major turniejach na żywo?
@Magik_Antonio: akceptacji uczymy sie caly czas. Po tych moich bubblach od razu po odpadnieciu pomyslalem, ze to jest dobra lekcja w zwiazku z tym, ze wjezdzam w hajki w tym sezonie i mniej bedzie bolec odpadanie z tychze hajkow.
Co do przeszlosci to moze bylem za slaby, jeszcze nie gotowy. Na wsopy/monaco nie jezdzilem bo >30% podatki.
Chyba potrzebowalem zrozumiec siebie, swoje cele na Ziemi i odnalezc najlepsza droge.
Teraz narodowi
@Olorion: To prawda. Widzę zmianę przez ostatni rok. Poker nie jest dla ludzi, którzy mają różne obciążenia psychiczne, nie pozałatwiane sprawy, nieuzasadnioną presję na wynik. Dziś po 6 rano niedługo po tym jak wrzuciłem tego posta znowu zrobiłem deep run tym razem w bigu 7,5 i odpadłem koło 90-100 miejsca bo naprawdę miałem beznadziejny run kart. Cały turniej na 10-20bb i tyle. I rok temu naprawdę byłbym załamany bo to kolejny
Pobierz Magik_Antonio - @Olorion: To prawda. Widzę zmianę przez ostatni rok. Poker nie jest d...
źródło: comment_qZ44c9bJrd1je0cYYdkxD7dZwt0s4tXE.jpg
@Magik_Antonio: jesli nie masz dziecka/kobiety etc, to poswiec kilka tych miesiecy zeby znalezc jakas ekipe z ktora moglbys zalozyc pokerchatke za granica.
Polska nie jest atrakcyjna, jedynie fakt, ze ludzie zamiast #!$%@? i myslec jak wyjsc z biedy marnuja czas na ogladanie szumu albo rozmyslanie o arabach/francuzach/wszystkim co ich nie dotyczy, co sprawia ze za male pieniadze mozna zyc jak krol. Ale ciezko tu zyc, ludzie nie potrafia nawet zrozumiec czym
Olorion - @Magik_Antonio: jesli nie masz dziecka/kobiety etc, to poswiec kilka tych m...
@Olorion: Swoja droga po roku zauważyłem też bardzo istotną rzecz. Nowi gracze oglądają za dużo pokera. Mam na myśli relacje z EPT, WSOPow i tak dalej. Widza te piekne zagrania Colmana czy Esfandriego. Rozsadnie ze chca byc jak oni. Widza blefy, hero calle. Normalne sytuacje na hajkach. I są tym krzywdzeni. Robią to co panowie w telewizji i wielkie zdziwienie, ze na niskich stawkach to nie działa. Że pięknie zablefowali wąski
Koniec koncow traficie na szczycie na takich #!$%@? jak ja, Fedor czy Mustafa i roznica nie bedzie lezala juz tylko w umiejetnosciach :)


@Olorion: A widzisz, tu już przestało chodzić o kasę. Jak już wspomniałem wcześniej już mam za co żyć i mam się świetnie, więc został już tylko challenge. Wyzwanie żeby dojść na szczyt. A potrzebuję stymulacji w życiu, granie o bycie najlepszym takie jest. Nie potrafiłbym pracować w korpo
Magik_Antonio - > Koniec koncow traficie na szczycie na takich #!$%@? jak ja, Fedor c...
Że pięknie zablefowali wąski range, że spadł AK2 flop, barrelowali, a ich przeciwnik i tak sprawdza ich z K6 do rivera, a oni tkwią tam z 76 i mysla dlaczego sie nie udalo.


@Magik_Antonio: Przecież to rozdanie z HSP gdzie Viffer blefował tego gościa od kasyn - "He had zip" i tyle, piękny tok myślenia.
@Magik_Antonio: @japantown:
najlepsi nie nasladuja, tylko maja taki warsztat techniczny, ze w kazdej sytuacji staraja sie dopasowac i "znalezc sposob"
Tbh przez ostatnie lata rzygalem pokerem, bo wiem ze nie jestem stworzony zeby przez cale zycie byc robotem zbierajacym zloto, musialem wszystko ogarnac. Kiedys chcialem byc rentierem i sie udalo, to nie mialem pojecia co mam robic dalej. Teraz juz wiem :)
Pobierz Olorion - @Magik_Antonio: @japantown: 
najlepsi nie nasladuja, tylko maja taki warszt...
źródło: comment_1q4tXKdk5PEd2VDmhFno6fKVPLNwFPSG.jpg