Wpis z mikrobloga

Stoję przed wyborem kierunku magisterki. Jestem po ziipie na UEKu w Krk. Swoja karierę zawodową chciałbym związać z Sapem. Cały czas tez staram się aplikować na staz/junior consultanta. Przerobiłem parę kursów na opensap i udemy. Teraz biorę się za przypomnienie sobie SQLa.

Dlatego pytam was na jaką magisterkę się wybrać ?

Krk:
Uczelnia:UEK
Kierunek :Zarządzanie.
Specjalnosc: Logistyka i zarządzanie łańcuchem dostaw.

Niby specjalność fajna ale już sama uczelnia średnia. Z tego co wiem to zero SAPa jedynie Excell. W razie niepowodzenia w konsultingu można zawsze w jakimś dziale zaopatrzenia pracować.

PK z tego co widzę nie ma Logistyki.

Rzeszów:
Uczelnia:PR
Kierunek :Logistyka.
Specjalnosc:

Zarządzanie transportem w logistyce
Logistyka dystrybucji i handlu
Logistyka służb mundurowych
Logistyka lotnicza

Czyli nic pod SAPa jednak z tego co wiem od znajomego jemu udało się tam zrobić jakiś podstawowy certyfikat z obsługi samego SAPA.

Czy może coś innego jeszcze?

#sap
  • 27
@pschemo: Co do kursu w Rzeszowie siedzi Pan Doktor Marian Krupa, który robi takie podstawowe szkolenia z SAP, nie oczekuj jednak, że to szkolenie Cię do czegokolwiek przygotuję, co najwyżej będziesz w stanie się poruszać po systemie i ogarniesz interfejs.

Zastanów się lepiej gdzie będzie Ci łatwiej znaleźć staż w SAP
@pschemo: ucz się tego co cię jara, studia nie dają nic do pracy przy sapie. Cierpliwości i wytrwałości w końcu się zalapiesz.

Dementuje też pomysły jakoby ABAP był czym najistotniejszym do opanowania. Dementuje również, że programiści i admistratorzy Basis nie mają wyjazdów do klienta. Normalnie każdy konsultant jeździ jeśli taki jest charakter pracy z klientem.
@pneumokok
@adek_es
@Ryccy
@whill3r
@Kokos

Znalazlem jeszcze kierunek informatyka w zarzadzaniu lub zarzadzanie logistyczne na agh . Tylko czy warto wiecej czasu poswiecic na przedmioty niz na samodoskonalenie w wolnym czasie?? Wydaje mi sie ze z agh latwiejszy start na staz gdzies jednak wiecej czasu trzebaby poswiecic na nauke bo raczej poziom wiekszy,a przedmioty tez bardziej specjalistyczne.

Wolam naszych ekspertow;

@D3lt4
@Qrystus
@mastal88
@pschemo: studia to jedno, a SAP to drugie, na moim przypadku, gdyż kończyłem studia humanistyczne, a jestem konsultantem SAP SuccessFactors, prawdopodobnie gdyby zabrać mi doświadczenie w SAP to gdziekolwiek indziej byłoby mi trudno zanelźć jakąkolwiek pracę :P

ps. Kraków piękne miasto :) sam tam studiowałem i polecam tam się wybrać :D
@pschemo to co chcę powiedzieć to to żebyś nie uzależnial swoich studiów od SAP. Studia mają tu znaczenie czwartorzedne. Wybierz kierunek, który cię interesuje i jara i ciesz się tym jedynym w swoim życiu czasem. A jak będziesz wytrwały to na SAP się zalapiesz. Niezależnie od wykształcenia.