Wpis z mikrobloga

Miałem już kupić redmi2, ale wszyscy piszą(akurat przy redmi3) nie bierz wersji bez pro bo niewarto...
Tylko, że ja potrzebuję nieduży smartfon(okolice 4,5') na w miarę rozwojowym/wspieranym przez społeczność #android z żywotnością baterii powyżej(ale bez szału,bo powerbank #xiaomi) przeciętnej i porządnym modułem GPS(Glonass i takie tam).
Nie chcę na nim grać w PokemonGo/Minecraft, bo z gier to tylko Strava( ͡º ͜ʖ͡º) - wystarczy, że system będzie płynnie działał z Chrome/Spotify/Lotus itp.

Gdzieś tu na mikro zwrócił moją uwagę tani(do 400zł) i łatwo dostępny smartfon Moto E LTE (używa/używał go ktoś z was?) - główną wadą jest podobno tragiczny aparat(taki na poziomie 5 lat wstecz), ale za 2/3 ceny redmi2 pro to nawet by mi pasował.

Pytanie czy biorąc za punkt wyjścia właśnie Moto E LTE mogę znaleźć coś porównywalnego cenowo(maks to redmi2 pro) ale jakościowo lepszego?

/wołam @Andczej bo nie widzę wątku związanego z #chinskietelefony w którym by się nie udzielał;)
  • 11
  • Odpowiedz
Miałem już kupić redmi2, ale wszyscy piszą(akurat przy redmi3) nie bierz wersji bez pro bo niewarto...

Tylko, że ja potrzebuję nieduży smartfon(okolice 4,5')


@szemi: wersja pro nie zwiększa wielkości ekranu, mylisz z wersją note, które mają po 5.5".
  • Odpowiedz
@sphinxxx: kwestię redmi2/redmi2 pro to raczej z perspektywy cenowej rozważam, bo te 5 cali to już dla mnie za dużo(no może - takie absolutne maksimum):/
  • Odpowiedz
@szemi: To nie jest za dużo, sam miałem przez długi czas 4.7 i zarzekałem się, że więcej to już nie. Ostatecznie okazało się, że nowy, właśnie 5" telefon ma identyczne wymiary jak poprzedni, gdyż po prostu ramki wokół ekranu są z każdym rokiem coraz cieńsze.
  • Odpowiedz
@szemi: chlopie zapomnij o tej motoroli, nie kupuj nic na androidzie co ma 1gb pamieci. To jest proszenie sie o meczarnie z telefonem, nawet jesli dzwonisz slesz smsy i korzystasz z netu. Android jest pamieciozerny obecnie 2gb to jest optymalne minimum.

Poza tym czemu uparles sie na redmi 2, ktore na dobra sprawe kosztuje pare dolarow taniej niz redmi 3?
Dostajesz nowsza konstrukcje, prawie 2x wieksza baterie. A jedyna przeszkoda jest
  • Odpowiedz
@sphinxxx: @PurpleHaze: @lukaszlukasz:
kurde, może powinienem zacząć od tego że głównym przeznaczeniem tej słuchawki ma być wiszenie na kierownicy przy rowerze/leżenie w kieszeni plecaka i stąd parcie na rozmiar i cenę...

z drugiej strony trochę mnie przekonaliście do przyjrzenia się bliżej redmi3(głównie z powodu tej baterii no i chyba ma komplet sensorów w przeciwieństwie do Moto która nie kompasu i żyroskopu)

A jak to jest z romem w #
  • Odpowiedz