Wpis z mikrobloga

@bygsyti: Zrozumiałe na pewno nie jest, na pewno nie dla kogoś mającego wiedzę historyczną i geopolityczną na podstawowym poziomie żeby móc się wypowiadać na takie tematy z sensem. Jesli powszechne to tym bardziej należy cisnąć z nich bekę.
@MirekMireczek:

Zrozumiałe na pewno nie jest, na pewno nie dla kogoś mającego wiedzę historyczną i geopolityczną na podstawowym poziomie


Po pierwsze, to odpuść takie protekcjonalne podejście.

Po drugie, jaranie się historią jako takie, to nie jest warunek konieczny dla wolności i dobrobytu. Gdyby tak było, to Polska byłaby bogatsza od normalnych krajów.

Po trzecie, właśnie wiedza historyczna i polityczna wskazują, że kretyńskie pomysły rodzą się w państwach zmilitaryzowanych.

Inb4: "Och, ach...
@bygsyti: Nikt nie mówi o jaraniu się historią, tylko o jej znajomości.

istnieje nie dlatego że ma silne wojsko (może bronić około 2% terytorium), tylko dlatego że wojny napastnicze o ziemię wyglądają dobrze najwyżej w "Civilization"

To potwierdza tylko że nie znasz historii bo jak wiadomo Polska raz istnieje, raz nie istnieje a jest to związane z naszym położeniem geopolitycznym.
Dlatego żyjemy w relatywnie wolnym świecie, bo USA wygrały wojnę, a
@MirekMireczek:

Dlatego żyjemy w relatywnie wolnym świecie, bo USA wygrały wojnę, a później zimną wojnę, więc podziękuj im i ich żołnierzą za to że się tak dobrze zbroili, bo gdyby nie to, to żyłbyś dzisiaj w ZSRRowskim akapie.


Aha...

Przecież mówię że ci ludzie mnie śmieszą, między innymi właśnie przez takie teorie, które ładnie wyglądają tylko w teorii właśnie.


Powtórzę za @Kapitalis:

za bramę
@bygsyti: Zabawne, że na dość oczywistą rzecz reagujesz "aha..", to tylko pokazuje jaką wiedzą dysponujesz, a raczej nie dysponujesz i jedyne co możesz to zawołać innego wykopka, który wiesz że cię poprze i podbuduje twoje ego.
@3nriqu3: Nie dość że wkładasz mi w usta słowa których nie mówię, to na prawdę twierdzisz że zmniejszenie wojskowości nie zmniejsza bezpieczeństwa. To na prawdę jest żelazna logika.

Dostęp do broni też zmniejszamy analogicznie co nie?
który hejtuje żołnierzy i mówi że jest pacyfistą (xD) to jak przegrać z rakiem


@MirekMireczek: Krytyka wojny i militaryzmu ma dla libertarian podstawowe znaczenie z dwóch powodów:
- konieczność zapobieżenia zagładzie nuklearnej
Tradycyjnie wymieniano wiele moralnych i gospodarczych względów, które przemawiają przeciwko polityce międzynarodowej interwencji. Teraz doszła jeszcze stała groźba zniszczenia całego świata. Gdyby świat miał być zniszczony, wszystkie problemy i wszystkie „-izmy” - socjalizm, kapitalizm, liberalizm i libertarianizm - straciłyby
@MirekMireczek:

Wiesz, w sumie to fajny pomysł. Dawno mnie nikt nie "poparł i nie podbudował mojego ego" ( ͡º ͜ʖ͡º)

@AKAPony @CapitanHorse @3nriqu3 @vanad @Zian @persa @K_R_S @Pertaseth @MaIutkiCzlowiek @Pally @1044 @Nerevarn @Rga79 @exti

A ostatni wpis @Kapitalis to czysty rigcz - o takiego Kapitalisa nic nie robiłem. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

P.S. To nie brak argumentów, tylko zwyczajna niechęć do kilkudniowego
@Kapitalis: Dobra, Ty masz jakieś swoje przemyślenia więc chętnie odpowiem.

- Totalnie nieuprawnione łączenie militaryzmu z chęcią prowadzenia wojen. To tak jakby łączyć kupowanie pistoletu z chęcią zabijania.

-Każdy normalny człowiek uważa wojnę za coś złego, jednak należ się pogodzić z faktem że leży ona w ludzkiej naturze i postawa antymilitarna jest pozbawienie się instynktu przetrwania. Gdy dochodzi do starć grup interesów to ostatecznie silniejszy przeforsuje swoje warunki bo wie że