Wpis z mikrobloga

Mireczki, dzisiaj w #maszprawo wyrok przeciwko nieuczciwemu handlarzowi samochodów. Zrobiłem znalezisko, żeby więcej osób dowiedziało się o sprawie.

Handlarz nie tylko sprzedał samochód z uszkodzeniami powypadkowymi i fałszywym przebiegiem, ale jeszcze na dodatek zaniżył cenę na fakturze i po jakimś czasie łaskawie chciał zwrócić część pieniędzy za samochód, nie uwzględniając nakładów poniesionych przez kupujących.

Sprzedawca był też na tyle bezczelny, że po wykryciu przez kupujących oporników fałszujących wskazania dotyczące braku poduszki powietrznej, potrafił zadzwonić do mechanika kupujących i sugerować „naprawę” źle wstawionego opornika, tak żeby błąd dotyczący poduszki nie był sygnalizowany.

Co do świadków powołanych przez handlarza, mały kwiatek z treści uzasadnienia:"co do świadka X to kilka razy składał on zeznania przed tutejszym Sądem i nigdy nie zasługiwały one na wiarę. Świadek relacjonuje zdarzenia przedstawiając zawsze pozwanego w świetle bardziej korzystnym niż czyni to sam (…) [pozwany]".

Wyrok publikuję też dlatego, żebyście Mirki wsparły zbiórkę na druk poradników przygotowanych przeze mnie w ramach Tygodnia Samochodu Używanego. Prędzej, czy później i tak będą dystrybuowane, ale lepiej wcześniej, prawda?

-------------
#maszprawo - z języka przepisów na język polski o często spotykanych problemach prawnych.
-------------
Ogłoszenia parafialne
Tag #maszprawo stał się na tyle popularny, że wiele osób używa go błędnie zamiast #prawo i woła niepotrzebnie masę mireczków, którzy subskrybowali #maszprawo jako mój autorski tag. Jeśli masz do mnie pytanie wołaj mnie @LaudatorLibertatis lub użyj tagu #prawo. Jeśli widzisz nieprawidłowe użycie tagu #maszprawo zgłoś to do administracji. Moje próby kontaktu mające na celu opisanie tagu lub jego uprzątnięcie, niestety na nic się zdały.
-------------

Poprzednie wpisy:
1. Wzór umowy kupna sprzedaży samochodu zabezpieczający interesy kupującego.
2. Zmiany w prawie konsumenckim po 25.12.2014 r.
3. Konieczność spisywania umowy pożyczki przy pożyczaniu kwoty powyżej 500 zł.
4. Możliwość reklamowania wadliwego towaru nawet jeśli nie mamy paragonu.
5. Jak rozwiązać umowę powołując się na błędne przekonanie co do właściwości przedmiotu sprzedaży lub innych co do innych elementów stosunku prawnego.
6. Poradnik kupującego przez Internet. Część I: Jak zweryfikować kontrahenta?
7. Zakłócanie ciszy nocnej i uprawnienia interweniujących policjantów.
8. Poradnik kupującego przez Internet. Część II: Omówienie różnych podstaw prawnych umożliwiających podnoszenie roszczeń.
9. Alimenty na dziecko pełnoletnie.
10. Kampania Edukacyjna Tydzień Samochodu Używanego (poradniki dla kupujących).
11. Korzyści z oddawania krwi (tańsze leki i świadczenia zdrowotne poza kolejką).
12. Zatrzymanie prawa jazdy. Stare i nowe przepisy.
13. Zakładanie nielegalnych blokad na koła przez prywatne podmioty.
14. Jak walczyć ze znęcaniem się nad zwierzętami.
15. Uprawnienie kupującego do zwrotu towaru w terminie 14 dni od odbioru przesyłki.
16. Trybunał Konstytucyjny- kto i dlaczego ma rację.
  • 5
  • Odpowiedz