Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
mam pytanie, bo chciałbym rozgałęzić sygnał DVB-T na dwa telewizory, a po szufladach wala mi się splitter FVC 2 L,. Pytanie czy ma prawo działać tak jak jak na schemacie czy raczej nie (w szczególności z zasilaniem anteny) ? Pytam się bo zaraz będę zamykać zamówienie w sklepie i tak sobie pomyślałem, że ewentualnie coś będę mógł jeszcze dokupić ( ͡° ͜ʖ ͡°)-

#elektronika #majsterkowanie #telewizja #dvbt #rtv #antena (w sumie to nie wim nawet jake tagy (,))
feriar - Cześć Mirki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
mam pytanie, bo chciałbym rozgałęzić sygnał DVB-T n...

źródło: comment_wkXCN676mgtH0tD3c03SnO3aOea3yH9S.jpg

Pobierz
  • 12
@Ninik: splitter ? szczerze mówiąc to nie wiem bo już od 10 lata lata po szafkach, ale jest dokładnie taki jak na foto. Zapomniałem napisać, że chcę go rozdzielić bo na drugim TV jest 50% siły i 0% jakości. Przewody są mniej więcej tej samej długości +/- 1m. Antena w sumie też jest stara, ale rok temu wymieniałem w niej wzmacniacz. Pytanie czy problem nie może leżeć w antenie (za słaba).
@feriar: Ten rozdzielacz to po prostu zwijek kabelków i tyle beż żadnych elementów elektronicznych.

Siła sygnału i jakość sygnału. Z tego co pamiętam siła oznacza jakość połączenia odbiornik antena a jakość oznacza antena nadajnik.
Ten rozdzielacz to po prostu zwijek kabelków i tyle

Z tego co pamiętam siła oznacza jakość połączenia odbiornik antena a jakość oznacza antena nadajnik.


@Ninik: wzdury. sory ale nie pisz, jak zupełnie nie wiesz.

Taki rozdzielacz - spliter jest 10x lepszym rozwiązaniem niż "kable skręcone razem jak popadnie" bo daje jakąś gwarancję rozdziału MOCY sygnału z anteny na dwa wyjścia, z zachowaniem dopasowania impedancji. Dzięki temu nie powstaną odbicia, echa i