Wpis z mikrobloga

Wiem , ze było milion razy ale dalej nie jestem pewny.
Chce wyjechać z różowym jak najszybciej za granice do pracy gdzieś do końca września.
Niewiele mamy doświadczenia ale przynajmniej angielski na dosyć wysokim poziomie (+ja prawko).

1.Opłaca się przeglądać takie oferty pracy organizowane przez agencje? link
2.Zjedzą mnie wtedy z kosztami za zakwaterowanie i jakieś inne rzeczy?
3.Szukać jakieś magazyny czy ewentualnie coś jeszcze?
4.Starczy nam po około 1.5k PLN ?
Może ewentualnie jakiś mirek będzie miał coś dla nas do załatwienia albo polecenia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#emigracja
  • 12
@gregggg:

1. Opłaca się, ale na miejscu i tak znajdziesz pracę szybko i od ręki.
2. Są bardziej wyrozumiali w razie opóźnień i przestojów w robocie. Zalegający czynsz i tak odciągną ci od wypłaty.
3. Magazyny, fabryki, piekarnie to doskonałe miejsce na wakacyjne dorobienie. Sporo nadgodzin jeśli chcesz.
4. Nie starczy, 600 funtów minimum na jedną osobę, 1000 funtów byłoby komfortowo.
@Kruchyx: Podobno ze po #brexit juz ogolnie mniej robot,jak jest niewiem.Przed brexitem tylko byl Londyn,chociaz nawet kilka dni temu jakas dziewczyna tu pisala ze kolezanki pojechaly do londynu i maja problem ze znalezieniem roboty.Tak wiec ogolnie sytuacja sie pogarsza
@robertK: Weź się lepiej w ogóle nie wypowiadaj jak masz takie bzdury pisać.

@gregggg: Tak jak wyżej - 1000 funtów na głowę, zalecam szukać na własną rękę będąc już na miejscu. Najmijcie najpierw jakiś hostel na dwa tygodnie, chyba że uda wam się bezpośrednio pokój u landlorda, ale na to bym nie liczył (chociaż się zdarza). Szukajcie miast z bardzo rozwiniętym przemysłem.
@Tehnikolor: Odezwal sie karierowicz co zapieprza za 1000 funtow przy malowaniu z polakami
Jak juz doradzasz to moze dopowiedz ze do takich Hosteli z reguly przyjezdzaja turysci wiec zeby pozniej nie bylo zdziwka jak bedzie trzeba z gory jakas zaliczke zaplacic
@robertK: Przed brexitem i po brexicie jest tak samo, jak znasz język na tyle żeby się dogadać w agencji pracy to wszędzie sobie poradzisz i znajdziesz pracę w ciągu kilku dni. Hostel to spoko opcja na kilka dni zanim zrobisz rozeznanie i znajdziesz pokój przystępny cenowo.

Byłeś w ogóle w UK, czy tylko przekazujesz zasłyszane opowieści? xD
@gregggg: To ja tobie odpowiem:
- kupcie bilety powrotne
- przyjmijcie najgorszą opcję (tzn najdroższą jeśli chodzi o nocleg)
- warto na pierwszy miesiąc lub dwa przyjechać autem (można dużo grató ze sobą wziąc, suchego prowiantu) jadąc autem do UK można kogoś zabrać przez blablacar
- szukajcie pracy będąc już w polsce (przez Gumtree lub friday ad) - chyba że macie specjalistyczne doświadczenie to jeszcze zostają ogłoszenia od reed albo monster
@gregggg
1. Opłaca się, jeśli do uk to próbuj np przez Transline, organizują pracę na magazynie, ale już dojazd i mieszkanie we własnym zakresie.
2. Koszt około pookoju to 60 - 70 £
3. Magazyny, produkcja. Puby i restauracje to raczej będąc na miejscu
4. Trochę mało do uk...

Jak masz jakieś pytania to priv, miesiąc temu wyjechałem w ciemno na wakacje do Anglii więc jestem w temacie ( ͡° ͜