Wpis z mikrobloga

@frogi16: Tak, piszę w Spring, którego dopiero poznaje,a temat wybrałem pół roku temu ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zresztą dużo ludzi wybiera nowsze technologie niż an studiach oferują.
@TheNewIcek to zapytanie SQL to jest jedna z wielu opcji. Podałem ją, żeby wskazać, iż ta aplikacja będzie się komunikować z bazą danych. A skoro jesteś takim wielkim ekspertem to mógłbyś mi polecić jakaś na prawdę dobrą książkę do nauki. Najlepiej w języku polskim. Dziękuję.
@navarion wiesz... znalazłem dużo książek w tej tematyce, chociażby w ksiegarni hellion. Chodziło mi tylko o jakieś sprawdzone pozycje dla początkujących, a nie spis randomowych książek.
Faktycznie napisanie apki na Androida ktora zrobi zapytanie SQL nadaje sie na prace inz?:D


@TheNewIcek: Napisanie apki z intencją jej opublikowania, która łączyłaby się ze zdalnym serwerem SQL, w ogóle powinno być potępione jeszcze na etapie pomysłu.

FYI @BoTakChce:
@BoTakChce: Może chodzi o to, że jeżeli baza jest współdzielona przez wielu użytkowników, to nikt nie powinien mieć bezpośredniego dostępu ze względu na bezpieczeństwo (żeby np. ktoś nie zrobił sobie selecta po danych innych użytkowników). Jeśli każdy użytkownik sam musi sobie postawić bazę to jest to OK, ale w przeciwnym przypadku powinieneś zrobić do niej odpowiedni interfejs po stronie serwera np. za pomocą REST.