Wpis z mikrobloga

@vrdst: Pewnie będą panie Krysie siedzieć i klikać to wszystko w excelu, bo tu nie chodzi o to by coś przyspieszyć, ale o to by mieć gdzie zatrudniać znajomych po gównokierunkach ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°).
@chomikagresor: kolejna rzecz do zrobienia, wysłania i przypilnowania, czy aby doszło, żeby się później nie szarpać. Oraz kolejna rzecz, o którą US może się czepić. Jak soft będzie generował to spoko, ale nie każdy korzysta przy rozliczaniu.
@mroz3: Pracownicy którzy zajmowali się kontrolami skarbowymi. Po prostu JPK ma im dostarczyć dane księgowe/rejestry VAT w jednolitym dla wszystkich firm formacie. Dotychczas otrzymywali dane w tak wielu i dziwnych formatach (co program to inny wygląd wydruków), że nie byli ich w stanie łatwo porównywać przy np. kontrolach krzyżowych.

Podobno w planach jest zautomatyzowana analiza krzyżowa, czy aby faktury z rejestru VAT kosztów jednego przedsiębiorstwa są ujęte w rejestrze sprzedaży drugiego.
Cieszy mnie to, że w końcu jakiś rząd nie tylko mówi o tym, że załatają VAT a po prostu to robią.


@chomikagresor: mnie też to będzie cieszyć, jeśli takie jest faktycznie zamierzony efekt i zostanie on osiągnięty, niemniej mam wrażenie, że skończy się jak zwykle - niedopracowanymi przepisami, na które oszuści i firmy do tej pory unikające opodatkowania dalej będą sobie bimbać, bo tradycyjnie znajdą obejście, a które dopieką uczciwym przedsiębiorcom,
@chomikagresor: Ja zapłacę 200-300 zł przy małym programie dla DG. Duża firma albo nie zapłaci bo ma maintenance i darmowe nowe wersje albo zapłaci grube tysiące za modyfikację swojego oprogramowania jeśli do tej pory oszczędzali na wsparciu.
Co do uszczelnienia podatku VAT to się zgadzam, tylko jestem pewien, że ten pomysł jak i wszystkie pomysły rządzących najbardziej kopnie w dupę takich jak ja a kombinatorzy i tak go obejdą.