Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jestem osobą transpłciową, tj. utożsamiam się z płcią żeńską, choć anatomicznie jestem mężczyzną. Mam 23 lata. Zauważyłem to na początku gimnazjum, ale nigdy się z tym nie afiszowałem, nikomu o tym nie mówiłem; całe życie udaję kogoś, kim nie jestem. Gdy wchodzę na wykop i czytam posty prymitywnych debili, że osoby transpłciowe to #!$%@? pedały które lubią hehe brać w dupkę, albo, że to groźna choroba psychiczna którą powinno się leczyć, tylko robi mi się przykro. Niedawno chciałem powiedzieć o tym rodzicom, ale gdy jechałem z ojcem samochodem dwa dni temu, ten zauważył dwóch trzymających się facetów za rękę i zaśmieszkował hehe patrz suny pedały. Nie zareagowałem i jechałem dalej mówiąc sobie tylko 'jezus maria' w myślach. Przecież ja nawet nie mogę tego powiedzieć rodzicom, bo spotkam się z oburzeniem i wyzwiskami. Dlaczego po prostu nie mogłem się urodzić jako kobieta? Albo chociaż na zachodzie, tam forsują tolerancję tak, że może chociaż nie byłbym nazywany pedałem i wariatem.
Popłakałem to #!$%@?.
#lgbt #transgender #transseksualizm #gender #wstydliwewyznania

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( http://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Asterling
Po co to?
Dzięki temu narzędziu możesz dodać wpis pozostając anonimowym.
  • 38
@AnonimoweMirkoWyznania: to jest poważne zaburzenie psychiczne. Pogódź się z tym, Powiedz sobie: jestem zaburzony psychicznie. To poważny krok w zaakceptowaniu siebie. To nie społeczeństwo jest chore (no dobra, jest chorobliwie nienawistne), to Ty. Ja sam mam problemy (no może nie problemy, a issues) z kategorii transpłciowość i wiesz co? Nie wierzę w te pedalskie brednie o byciu kobietą w męskim ciele. Po prostu masz źle ukształtowaną psychikę. Twoje ego. Tak jakbyś
@AnonimoweMirkoWyznania: Najważniejsze, abyś w takiej sytuacji był niezależny finansowo. Jesteś młodą osobą i nie ma na co czekać. Wybierz się jak najszybciej do dobrego psychiatry (sprawdź fundację Trans Fuzja, która poleci Ci specjalistów), który ustali twoją transpłciowość i zacznie leczenie hormonalne/korektę płci. W sprawach prawnych ta fundacja również Ci pomoże/poleci osoby.

Pogódź się z tym, Powiedz sobie: jestem zaburzony psychicznie.


@schizotypowycynik: Nope, transpłciowość jest w kategorii gender dysphoria, a nie
dokładnie to twierdziłeś, że badania rezonansem magnetycznym wykazują że osoby transpłciowe posiadają mózg przeciwnej płci, nie elementy mózgu, a cały mózg.


@schizotypowycynik: W którym miejscu? Po prostu daje informacje o tych badaniach:

Zhou, Jiang-Ning; Hofman, Michel A.; Gooren, Louis J. G.; Swaab, Dick F. . "A sex difference in the human brain and its relation to transsexuality". Nature 378 (6552): 68–70. doi:10.1038/378068a0. PMID 7477289.
+

Results revealed that regional gray matter
@artpop: ok, czyli mam rację, że transeksualizm to choroba mózgu tak jak schizofrenia czy borderline. Tylko w schizofrenii występuje ubytek tkanki mózgowej, a w transseksualizmie nadmiar, jeżeli dobrze przeczytałem. Nadal podobnie jak przy schizofrenii badacze nie cierpią na tę przypadłość, więc mają pojęcie tylko na podstawie wypowiedzi chorego, który nie ma porównania z normalnością. Dajmy na to mnie - ja nie czuję się ani mężczyzną ani kobietą, ale nie mogę stwierdzić,
ok, czyli mam rację, że transeksualizm to choroba mózgu tak jak schizofrenia czy borderline.


@schizotypowycynik: Nie, nie masz racji. Żaden psychiatra, czy seksuolog nie przyzna ci w tym racji.

to jest zaburzenie psychiczne w międzynarodowym indeksie chorób ICD-10.


@schizotypowycynik: @Agent0001 Nie, już ci pisałem wyżej, że transpłciowość nie jest zaburzeniem psychiczym w tym indeksie. Jest w oddzielnej kategorii - gender dysphoria. Kto tutaj jest zakłamany?

The American Psychiatric Association states