Wpis z mikrobloga

Jaki kierunek lepszy - Matematyka czy Informatyka na MIMUW? Od pół roku się zastanawiam i nie mogę się zdecydować. Jestem lepszy z matmy, ale boję się że po matmie będę robić to, co mnie nie interesuje (z tego co czytałem to po studiach możliwe kierunki to szkoła, uczelnia, finanse, statystyka, nic z wymienionych mnie nie interesuje). Z drugiej strony na infie na tym wydziale też jest sporo matmy, więc raczej będę usatysfakcjonowany jak na nią pójdę. No i nie wiem co wybrać. #uw #studia #matura
  • 17
@mlody18: tzn. to nie tak, matematyka sama w sobie zawsze będzie mnie interesować, ale niekoniecznie widzę się w pracy jako finansista, statystyk, nauczyciel czy wykładowca na uczelni. Więc chyba po prostu pójdę na infę skoro matematyki jest tam tyle, że na pewno się nie zawiodę.
@sulf w sumie mam podobnie :D tylko chyba zazwyczaj udział matematyki na studiach informatycznych spada do minimum po pierwszym roku (lecz wiadomo, zawsze w informatyce będzie również matematyka w jakimś stopniu)
Matematyka czy Informatyka


@sulf: chcesz być nauczycielem, czy programistą? studiowałem i to i to, miałem praktyki w szkole, ale nie dałem rady z 2 przedmiotami (cała reszta matmy zaliczona). teraz programista15k żałuję że tak późno, że tyle czasu zmarnowałem na matmę ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@sulf: u nas na MIMUWie jest coś takiego jak kierunek JSIM - jednoczesne studia informatyczno-matematyczne, ale aby się dostać trzeba być olimpijczykiem, nie wiem czy jest możliwość przeniesienia się na JSIM po pierwszym semestrze w przypadku rewelacyjnych wyników.

ew. jest coś takiego jak MISMAP, na tym czymś można sobie dowolnie wybierać przedmioty, więc mógłbyś chodzić na informatyczne jak i matematyczne przedmioty, ale dokładnie nie wiem jak to działa.
@sulf: Zdecydowanie jestem zadowolony, choć ilość matmy mnie powala :x (na I semestrze 16 godzin matematyki (w kilku przedmiotach) i 10 informatyki, na II 14 godzin matematycznych, 8 godzin programowania, za to już na III semestrze 18 godzin przedmiotów informatycznych, 5 matematyki, więc być może jeszcze zatęsknię za matmą :D), i to jest zupełnie inna matma niż w liceum, już matematyki nie lubię ( ).
@sulf: I jeśli zdecydujesz się na MIMUW to gorąco polecam na wyjazd na obóz zerowy z innymi nowymi studentami, fajnie jest poznać ludzi wcześniej, fajnie jest poznać osoby z samorządu :)
@sulf: Może jeszcze warto dodać, że po I semestrze z informatyki odpada zwykle ~60-70 osób (z tych przyjętych ~200), z czego znaaczna większość przez programowanie.
@bandy: a myślisz, że nie mając zbyt dużego doświadczenia w programowaniu systematycznie pracując jestem sobie w stanie poradzić? Znam jako takie podstaw C++, ale nic ponadto. Dzięki za odpowiedź :)
@sulf: Zdecydowanie systematycznie pracując można sobie poradzić, aczkolwiek to już nie jest jak w liceum, że sama obecność na "lekcji" wystarczy (o czym ja się przekonałem z matematyki ( ) (ale mimo wszystko powoli do przodu :D))