Wpis z mikrobloga

Cześć!

Mój serdeczny przyjaciel Radosław startuje z własnym projektem na kickstarterze i chciałbym mu trochę pomóc w popularyzacji dzieła.
Celuje on głównie w środowisko graczy(choć nie tylko), a wiem że tych na wykopie jest niemało i może chociaż kilka osób uda mi się zainteresować tematem.
Produktem jest fotel który reaguje wibracjami na to, co dzieje się w grze.
Działa to mniej więcej na zasadzie wibracji w padzie - z tą różnicą, że fotel nie wymaga żadnego oprogramowania ze strony producenta gry. Wystarczy zwykłe wyjście słuchawkowe.
W czasie gry lub słuchania muzyki Mikrokontroler na bieżąco analizuje dźwięk i na podstawie tego decyduje kiedy zareagować wibracjami, dzięki czemu sprzęt działa na #pcmasterrace jak i #consolepeasants .

Na dzień dzisiejszy Radek ma prototyp tego fotela i jest to faktycznie działający produkt.
Ponadto zbiera fundusze oraz zainteresowanych na rozpoczęcie produkcji seryjnej.
Miałem okazję testować fotel podczas gry w Wiedzmina 3, oraz NFS: Most Wanted i wrażenia są naprawdę świetne :)

Zainteresowanych tematem zapraszam na stronę projektu
https://www.kickstarter.com/projects/dddt/soundnova-first-multivibration-force-feedback-chai

Jeżeli ponadto macie jakieś pytania to jestem do Waszej dyspozycji.

#gry #pcmasterrace #kickstarter #arduino #technologia
  • 7