Wpis z mikrobloga

@M4ks Wyczuwam sarkazm ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale ja się w sumie zgadzam, że funkcjonalne i użyteczne nie musi być koniecznie piękne (np. reddit, craigslist). Ładny UI w odpowiednich barwach powinno być wisienką na torcie, nie głównym daniem.
@M4ks Chodzi Ci o wykorzystanie np. zielonego do zakomunikiwnaia ze wszystko jest ok, czerwonego ze coś nie tak itd. albo odpowiednich barw w zależności od przeznaczenia strony/aplikacji (żółty, czerwony - przepisy, kuchnia etc.) czy o coś innego?
ze wszystko jest ok, czerwonego ze coś nie tak itd. albo odpowiednich barw w zależności od przeznaczenia strony/aplikacji (żółty, czerwony - przepisy, kuchnia etc.) czy o coś innego?


@masowy_solipsyzm: o to tez, ale o podkreslenie faktu, ze kolory sa generalnie bardzo wazne - np. zielony tekst na zoltym tle ;), czy inny kolor linkow w tekscie, ze wiadmo, ze sa klikalne.
@M4ks no to ja tego nie kwestionuję. Tylko uważam, że można zrobić coś co spełnia swoją rolę i jest użyteczne, a przy tym dość surowe. Jak ktoś nie ma pomysłu na kolory, to już lepiej zrobić coś neutralnego niż choćby ten zielony tekst na żółtym tle o którym piszesz. Ale jeśli można (jest pomysł i są środki) zrobić coś tak, żeby było funkcjonalne, użyteczne i przy tym wzbudzało pozytywne emocje podczas korzystania,
Tylko uważam, że można zrobić coś co spełnia swoją rolę i jest użyteczne, a przy tym dość surowe


@masowy_solipsyzm: oczywiscie, ze tak.
Mi bardziej chodzi o "programistow" ktorzy uwazaja, ze UX to "#!$%@?", a oni "robio bakend" i sa najwazniejsi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@masowy_solipsyzm: @M4ks: @masowy_solipsyzm:

OS to #!$%@? NARZĘDZIE, służy do zarządzania plikami i odpalania programów, JAKIEKOLWIEK bajery graficzne są absolutnie ZBĘDNE


To jakby nie wiem #!$%@? kupić nowy samochód a potem wylać podłogę betonem i postawić w środku dębową ławę i w oknach firanki. PO KIEGO #!$%@? CI TO #!$%@?. OSZCZĘDZAJ RAM GDZIEKOLWIEK JESTEŚ!!!