Wpis z mikrobloga

@blackmesa taginfo mówi, że jest ponad 1300 objektów. Dla porównania name:pl jest dla 30tys. Ale jeśli pojawiła się taka możliwość to szybko ich przybędzie. Może dodam dziś kilka.
@Verdulo dodałem ostatnio bardzo dużo tłumaczeń :) wątpię aby zostało usunięte z osmanda. W wielu miejscach nawet Polskich nazw nie ma, a Esperanto owszem :) np. Filipiny czy Indie
@Verdulo tak. To ja. Same miejsca łatwo wyszukać więc bezsensu, ale kiedyś dodawałem organizacje i miejsca gdzie "obsługiwane" jest esperanto. Szukałem w związku z tym np. hoteli z wsparciem esperanto
@dad1111: Moje przemyślenia: nie wszystkie ZEO mają w nazwie Esperanto/Zamenhof, ponadto wiele hoteli i restauracji nazywa się Esperanto, więc oznaczanie zabytków w jakiś sposób powiązanych z ruchem esperanckim ma sens. W OSM jak najwięcej właściwości powinno być oznaczanych znacznikami, powinno się unikać opisów, a dodatkowy znacznik pozwoliłby np. na wylistowanie położenia wszystkich ZEO na mapie. Z drugiej strony, jeżeli znacznik ten kiedyś zostanie zaakceptowany, to czy nie doprowadzi to do wysypu
@Verdulo jeszcze jedna sprawa. W PL używamy nazw ulic z pełną nazwą patrona. Za granicą nie wiem.
Ale myślę, że tag w stylu "name:origin:pl=Ludwik Łazarz Zamenhof" nikogo nie obrazi. Dodałem PL bo w esp. to Ludoviko Lazaro Zamenhof i na wiki jest jeszcze Eliezer Lewi Samenhof. Podobnie z esperanto. "name:origin=Esperanto language".
Ogólnie w OSM jest zasada, że rzeczy które są namacalme i nie zmieniają się zbyt często to można mapować.
@dad1111: O wikidata dowiedziałem się dopiero 2 dni temu; o nazwach ulic już wcześniej czytałem, zresztą wszystkie ulice w miastach (w Polsce) już zostały dodane i nazwane, brakuje części dróg na wsiach, ale te zwykle nie mają nazw. To o czym mówisz (name:origin) wskazuje tylko na pochodzenie nazwy, znacznik esperanto=yes wskazuje na obiekt związany w jakimś sposób z ruchem esperanckim, według mnie (ale nie jestem doświadczonym mapowiczem) ma on jakieś sensowne
@Verdulo nikt Ci bana nie da za dodanie tagu esperanto=yes bo w bazie są nawet takie w stylu shop=spożywczy. Musisz się jedynie zastanowić czy nie da się tego lepiej zrobić. Np. Gdyby ktoś chciał dodać coś związanego z Polską tag poland=yes byłby dziwny i mylący. Może jakiś prefix ...:eo=yes
http://taginfo.osm.org/search?q=%3Aeo

Sam stworzyłem books:language:eo do bibliotek/księgarni gdzie można spotkać książki w esperanto. No i dodałem trochę language:eo głównie do klubów.