Wpis z mikrobloga

Uważajcie co podpisujecie w salonach, gdy idziecie rejestrować numer w orange.
Wczoraj, udałem się ze znajomym (niekumatym w kwestiach telko i prawnych zbytnio) do salonu Orange, bo chciał zarejestrować numer. Udaliśmy się do punktu w #szczecin (aby nie robić antyreklamy, nie podam dokładnego adresu, ale powiem, że to salon w centrum miasta, w pewnym Centrum Handlowym). Chwilę odczekaliśmy, a ja wyszedłem, by odebrać rozmowę. Po powrocie, znajomy radośnie podpisywał dokumenty. Nim zdążył je jednak przekazać konsultantowi, i podpisać do końca, wróciłem.

Okazało się, że oszust pracujący w #orange próbował zamiast karty rejestracyjnej, wcisnąć mu umowę na Minutofona.
Dla nieznających oferty Orange: to oferta na kartę bez telefonu, za to z miesięcznym zobowiązaniem (przez rok-dwa musisz dołądowywać na kwotę ustaloną w umowie, inaczej zapłacisz karę umowną). W zamian dostajesz kilka minut w miesiącu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Chwyciłem papiery, i za chwilę rozmawialiśmy z kierownikiem. Ten przepraszał, i próbował usprawiedliwiać pracownika. Nie za bardzo do niego docierało z początku, że tym razem, tak łatwo się nie wywiną. Dopiero po kilku minutach, zrozumiał, że mówiąc, że albo dyscyplinarnie tego pracownika zwolni, albo wzywam policję w związku z podejrzeniem przestępstwa próby oszustwa, nie żartowałem. Gdy do niego dotarło, że tym razem nie pójdzie łatwo, obiecał, że wyciągnie konsekwencje wobec pracownika. No to hop, wykręcam 997 - i dopiero wtedy, przy nas, zwolnił dyscyplinarnie oszusta.

Wiem, że pracownicy mają limity sprzedażowe, ale zrobiłem to z prostego powodu - zamiast znajomego, mógł to być bogu ducha winny, inny obywatel RP, który ledwie wiąże koniec z końcem, i doładowuje po 5 zł miesięcznie.

Z tego powodu, zwracam się z prośbą, abyście uważnie czytali to co podpisujecie - nie podpisujcie w ciemno, bo zostaniecie wrobieni w umowę. A nikt wam jej nie zdejmie, bo w salonach, rozmowy nie są nagrywane! Nie można z nich ponadto zrezygnować w ciągu 14 dni... ani w jakimkolwiek innym terminie. #rejestracja #prepaid #ustawaantyterrorystyczna

PS. Numer został zarejestrowany, a zaraz potem przeniesiony do #play (własnie z powodu oszustwa)
  • 96
Heh stary myk. Kilka miesięcy temu ktoś pisał, że wysłał dziadków wziąć duplikat sim w plusie, poszli do play i wrócili z nową aktywacją ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Nhfg45fffgg: @Clear: No bo to niestety fioletowy operator zapoczątkował tego typu praktyki, w ten sposób sobie nabili taką bazę numerów. Mamy w domu karty Orange, Plusa i Play i to właśnie u fioletowych trzeba uważać, żeby z salonu