Wpis z mikrobloga

Cześć mirko!
Wraz z @WilecSrylec zainspirowani wielką bitwą wykopowych seriali urządzaną przez @Matt_888 postanowiliśmy zrobić wielką bitwę wykopowych gier video ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Przejrzeliśmy topki na metacriticu i grach-online, po czym wybraliśmy 256 najlepszych tytułów. Zacznijmy zatem fazę grupową.
Turniej możecie obserować pod tagiem #fiejguijsgjewaigtoaewtg90awiet0u320t32 niestety, mirkogra była już zajęta.
Raz jeden zawołam #pcmasterrace #gry #konsole #ps4 #xboxone #nintendo żeby gracze dowiedzieli się o naszym małym turnieju.
Po upływie 48h. podliczymy głosy i wybierzemy 2 gry, które wyjdą z grupy.
Tyle słowem wstępu, zacznijmy zatem - oto grupa A!
Tytuły można przejrzeć pod tym linkiem: http://challonge.com/michalbialekkonczylnocnawarte
kulaty - Cześć mirko!
Wraz z @WilecSrylec zainspirowani wielką bitwą wykopowych seri...

źródło: comment_qUQvKVRBQmpw5Eu8QBd3FESvT0HhvDV2.jpg

Pobierz

Która gra jest wg. Ciebie najlepsza?

  • Twierdza (2001) 24.3% (503)
  • Tomb Raider (1996) 9.5% (196)
  • Medal Of Honor: Allied Assault 22.0% (456)
  • Warcraft 3 38.7% (802)
  • Sprawdzam 5.6% (115)

Oddanych głosów: 2072

  • 30
@oriebirII: Jest różnie, jedne serie mają po 1 odpowiedniku (najlepszej części), a w innych nie dało się wybrać jednej czy dwóch najlepszych. Pamiętajcie, że lista jest w pełni subiektywna, a liczba miejsc była bardzo ograniczona. Gry sportowe uznaliśmy za serię bo różnice pomiędzy poszczególnymi odsłonami są marginalne.
@kulaty: Wydaje mi się że jedna lista dla gier PC i pozostałych platform to błąd. #pcmasterrace zasługuje na osobną kategorię;) (albo wręcz jedyną;))
Sądzę powinniście oznaczać także platformę (na metacritic ta sama gra na różnych platformach ma osobne wpisy, oceny). Różnice między jakością na różnych platformach bywają znaczne.
@WilecSrylec: Ten fragment mojej wypowiedzi możesz spokojnie zignorować. Myślę, że cierpię na syndrom wyparcia dot. jakości gier nie-PC spowodowany prawdopodobnie przez brak Zeldy na jedynie słusznej platformie...
Nawiasem mówiąc, całkiem podoba mi się Wasza inicjatywa
@Merdis: Zeld jest trochę, ale obawiam się, że odpadną ze względu na małą penetrację rynku w PL przez konsole nintendo ( ͡° ʖ̯ ͡°) No, ale w końcu to wykop ma wybrać, bo gdyby to od jednej osoby zależało zamknął bym konkurs wrzucając po prostu okładkę Okaryny czasu xD