Wpis z mikrobloga

To uczucie gdy twoj lapek parzy cię tak mocno, że nie da się go utrzymać na kolanach. wkurzasz się tym stanem i stawiasz wszystko na jedną karte - trzeba go wyczyścić i #!$%@? nowe pasty. szybkie zakupy (kupiłam pierwszy śrubokręt w życiu xD), demontaż, dowiedzenie się jak wygląda procesor - dziwnie mały xD - poskladanie i...... DZIAŁA!!!!!!!!!!! nie sądziłam, że to poskładam w ogóle do kupy, a tu nie dosc ze poszlo bez problemu to jeszcze pomogło :D z 75 stopnii spadło na ok 65. Samsung np530u3c, dobra temperatura? #komputery #oswiadczenie
nnnty - To uczucie gdy twoj lapek parzy cię tak mocno, że nie da się go utrzymać na k...

źródło: comment_RIJg0Kj3iuuIDzDWVwshKNpPW9stDD2c.jpg

Pobierz
  • 14
@nnnty: Podzespoły komputerowe bez problemu znoszą temperatury do 70~ stopni, więc jesteś na skraju :P
Polecam zainwestować w podkładkę chłodzącą.
@Vasek: laptopy (nie spotkalem sie z innymi) wylaczaja sie przy 100 stopniach dopiero wiec bez przesady

kiedys na ali dodatkowo sobie kupilem do grania http://pl.aliexpress.com/item/Mini-Vacuum-USB-Laptop-Cooler-Air-Extracting-Exhaust-Cooling-Fan-CPU-Cooler-for-Notebook-P4PM/32533177702.html
z 80~ stopni spadla temperatura o jakies 15 wiec jest na prawde spoko, chociaz podejrzewam ze duzo zalezy od samego laptopa

@nnnty: temperatura jak najbardziej w normie
@nnnty: te podkładki to ogólnie raczej #!$%@? warte, nigdy nie używałem i nigdy nie miałem problemów z przegrzewaniem. Ogólnie mogło by być lepiej u Ciebie, dobrze wyczyściłaś starą pastę? Nie nałożyłaś za mało? Wyczyściłaś wiatraczek i radiator/radiatory z kurzu?
@elemenTH: dokładnie tak, starej pasty zostało tak może z 3% tego co było, na zworkach procka ale nie chciałam tam grzebać mocno zeby nic nie zepsuć. do tego kupilam sprężone powietrze wiec wyczyszczone wszysto... może przez to ze to taki cienki ultrabook?
@nnnty: jak patrzę na test z notebookcheck to się potrafi do 90 stopni rozgrzać procek jednak w idlu powinna być temperatura 50-55 max chyba, że ostro coś robisz na nim i jest obciążony no to i się zagrzeje.