Wpis z mikrobloga

IC 2602 lub grupa Theta Carina, bardziej znana jako Plejady Południowe. To jest gromada otwarta składająca się z młodych, gorących, jasnoniebieskich gwiazd w konstelacji Kila. Ich wiek szacowany jest na mniej niż 50 milionów lat, a więc gwiazdy te jeszcze się nie uformowały, kiedy na Ziemi królowały dinozaury. Na zdjęciu widać też kilka ciemnych mgławic, ale niestety nie udało mi się ich zidentyfikować.

Najlepiej otwierać w nowej zakładce, bo zdjęcie spore.

#mojezdjecie #astronomia #astrofoto #kosmos #podrozethomsona #fotografia #astrofotografia
Pobierz gnuthomson - IC 2602 lub grupa Theta Carina, bardziej znana jako Plejady Południowe. ...
źródło: comment_VenisABXQlDi55OSxIIvj7wz1oKIov2y.jpg
  • 8
@crab_nebula: Tnx. W sumie to największy stres był związany ze zbieraniem materiału. Wyjazd, jedyna okazja, żeby zebrać materiał, nowy obiektyw, nowy montaż. Wszystko przetestowane tylko na szybko w domu przed wylotem. Do tego alignment się tam robiło zupełnie inaczej i nie byłem pewien, czy dobrze go zrobiłem. Ale na szczęście wszystko zatrybiło.
@namrab: Tak. Canon mocno daje radę. Dla testów złożyłem 46 zdjęć bez żadnej kalibracji (bez darków, bez flatów, bez biasów). Poza paroma hot pixelami wygląda moim zdaniem elegancko. Jestem mega zadowolony. Po roku odkryłem tylko jedną drobną wadę - interwalometr nie potrafi robić zdjęć dłuższych niż 30 sekund. Można robić zdjęcia dłuższe (chyba do 99h), ale tylko pojedynczo. Przed wyjazdem dokupiłem do niego obiektyw 135mm F/2.0L i już w ogóle jest
Pobierz gnuthomson - @namrab: Tak. Canon mocno daje radę. Dla testów złożyłem 46 zdjęć bez ża...
źródło: comment_f1yMm2e3ZI4afOXvxyyhSjWf2Wr0SAQ7.jpg