Wpis z mikrobloga

Po miesięcznej przerwie postanowiłem wrócić do nauki programowania. Uczyłem się ruby + rails. Do tej pory pracowałem na railsach 4.2. Lepiej robić nowe projekty w starej wersji, czy przejść na rails 5?
Znam też trochę javę w wersji script, więc chciałem zrobić front end moich nowych aplikacji w jednym z jej frameworków. Wybrałem wstępnie Ember i Angular. Tutaj mam analogiczne pytanie. Lepiej zostać przy starych wersjach tych frameworków, czy przejść już na nowe, jeśli planuję za kilka miesięcy poszukać stażu?
#naukaprogramowania #ruby #rails #javascript
  • 11
Rails 4, do 5tki spokojnie przejdziesz. Rewolucji w nim nie ma. Pare featureow/zmian i tyle ;) Gemow za bardzo do 5 nie ma przystosowanych, więc oszczedzisz sobie nerwy ;)
@VernonRoche: Jeżeli dopiero się uczysz programować to bierz wersje stabilne i takie co do których wiesz że w razie problemów ktoś będzie Ci w stanie pomóc. Jeżeli władujesz się w wersje eksperymentalne to możesz trafić na ścianę w pewnym momencie i będziesz miał spory problem. Z czasem się przesiądziesz jak już się otrzaskasz z samym programowaniem.