Wpis z mikrobloga

#nba 78 razy zdarzyło się by jakiś gracz zagrał 2 mecze z rzędu na przynajmniej 2 przechwyty, 2 bloki i 2 trójki. LeBron jest pierwszy, który miał w dwóch meczach z rzędu 3 przechwyty, bloki i trójki (regular season + playoffs)

W ogóle to chore co zrobił James w dwóch ostatnich meczach. Zanotował 18 asyst przy 3 stratach, 13 bloków i przechwytów i jest #!$%@? +39 na boisku. Zdobył ostatnie 35 z 36 punktów Cavs w game 6 przed garbage time, do którego doprowadził. Jedyny punkt którego nie rzucił, był po techniku Curry'ego po faulu na nim. Jest jedyny po Shaqu i Jordanie, który w ostatnich 40 latach zdobył 40 punktów w dwóch kolejnych meczach finałów

Statystyki starego płaczka, który lada dzień może być 2-5 w finałach NBA:
30.2 punktów, 51.4% z gry, 40% za trzy, 11.3 zbiórek, 8.5 asyst, 4.9 przechwytów + bloków

Statystyki pierwszego jednogłośnego MVP ligi, rzekomo najlepszego gracza na świecie, podobno top4 PG w historii
23.5 punktów, 41.9% z gry, 42.4% za trzy, 4.8 zbiórek, 4.0 asyst, 1.5 przechwytów + bloków

To zabawne że jutro może wpaść parę rzutów Barnesowi i MVP finałów dostanie ten drugi
  • 22
@Vojtazzz: takie staty pokazują jakim wybrykiem natury jest LeBron. Przy 115 kg rusza się, biega jak łania, skacze jak kangur, kichę ma w miarę miękką. Może GOAT-em nie zostanie, ale z dumą dzieciom będą opowiadać, że mogłem tego Pana oglądać w akcji.
@Vojtazzz: http://www.basketball-reference.com/playoffs/2007-nba-finals-cavaliers-vs-spurs.html
Statystyki w pierwszym finale genialnego Lebrona boga koszykówki
http://www.basketball-reference.com/playoffs/2011-nba-finals-mavericks-vs-heat.html
Statystyki w drugim finale genialnego Lebrona boga koszykówki.
Grając w tym finale był dwukrotnym MVP, a w sezonie 2010/2011 nie został MVP na rzecz Derricka (którego byłem ogromnym fanem wtedy). Derricka, którego zniszczył w serii w PO, i kryjąc go pozwolił mu na skuteczność bodajże 5% i trafienie jednego rzutu z gry (!).
Jeżeli chcesz udowodnić, że doświadczony (7. finał)
@Vojtazzz: jeszcze jedno co do Lebrona i Curry'ego. Curry pajacuje jak mu siedzi i ośmiesza kolejnych przeciwników. Jak mu siedzi! Z Lebronem kojarzą mi się takie obrazki https://www.youtube.com/watch?v=LoOXKha7uL4
Jak grał przeciętne finały, które przegrał z bogiem koszykówki w tych PO, Dirkiem, który pomimo porażki w finale nie zostawił swojej drużyny i kilka lat później sięgnął z nią po upragnione mistrzostwo, nie tworząc "wielkiej trójki" z Kobe i Shaqiem
@Vojtazzz: Jeszcze jedno, tak obydwoje są kreowani przez ligę na najlepszych zawodników, którzy wyczyniają cuda. Różnica jest też taka, że Curry miał być za słaby na ligę, za chudy. Wprowadził nową jakość rzucania, zgarnął MVP, zgarnął pierścień, zgarnął kolejne MVP. Wszystkie porównania powstały po jego grze. Lebron przyszedł do ligi jako złote dziecko i SAM zdecydował, żeby wziąć numer 23, wiedząc na co się naraża. 23 nosił gość który miał 6-0
@piesimocz: Broń boże nie tłumaczę finałów Curry'ego tylko i wyłącznie kontuzją, on po prostu w finałach pęka co było widać rok temu. Poza tym nie widzę tu sprzeczności. Mówimy o gościu który w sezonie rzucił 400x za 3.
@michal015: Napisałem tylko parę suchych statów ubarwiony w sposób, w jaki jeszcze 5 dni temu opisywano obu zawodników, przeinterpretowałeś to

Ale ważna obserwacja jest jedna. James ODPOWIEDZIAŁ tak, jak chyba tylko on umie i czego by ludzie o nim nie pisali to trzeba mu oddać to co królewskie. I to nie jest tak że rzuci 10 trójek, które w ostatecznym rozrachunku złoży się na zwycięstwo jego drużyny. On to wszystko zbudował
@Vojtazzz: No to przepraszam, zareagowałem tak z jednego powodu, przez ludzi którzy zapominają, że Lebron w wielu finałach zawodził i grał poniżej swojego poziomu, tak naprawdę dopiero w tych finałach pierwszy raz PROWADZI zespół do zwycięstwa. Tak jak robili to najwybitniejsi, tak jak nie robi tego Curry.
Moje subiektywne zdanie: Tak, większość osób budując drużyne wolałaby mieć Lebrona niż Curry'ego. Pewnie też bym tak zrobił. Jednak to styl gry Curry'ego powoduje,
@michal015: Nikt go nie wybiela

Ale z tym że pierwszy raz prowadzi zespół to jest wielki bullshit, od porażki z Dallas w ostatecznym rozrachunku nie ma lepszego lidera w tej dyscyplinie sportu. Dyskutowanie w ogóle o tym jest niedorzeczne
@piesimocz: No nie nie widzę, jakby jeszcze miał gorszą skuteczność. Jak trafiał to rzucał więcej. Gość poprawia rekord (zresztą należący do niego) o ok. 40%. 286->402. Robi to na skuteczności 45% (dla porównania Ray Allen 269 - 41,2$, Dennis Scott 267 - 42,5%, George McCloud 257 - 37,9%, Jason Richardson 243 - 40,6%, Peja Stojakovic 240 - 43,3%) Dodatkowo jest 4x w TOP 10 sezonów z celnymi, więc to nie był
@piotr-zbies: No spoko, ale widzisz różnicę między 200 a 400? to jest 2x więcej trójek w meczu, zamiast 2,5 rzucasz średnio 5 w meczu. >200 ma 50 zawodników, >300 ma tylko jeden (!). Na marginesie, Kyle Korver w sezonie 2014-15 miał 221/449 = 49,2%.
@Vojtazzz: James chyba powinien dostać w tym roku mvp nawet jeślli Cavs przegrają. Chyba, że Curry rzuci 45 pkt i game winnera. W poprzednim sezonie to oglądałem inne finały od większości bo Curry był MVP a nie role player. A to "spalanie się" i "ograniczenie przez Dellego" miało miejsce w jednym meczu.
Game 7 mega interesujący. Faworyt GSW ale minimalny bo daję jakieś 52%
W tej sytuacji kadrowej przy ewidentnych urazach