Wpis z mikrobloga

Jakiś czas temu @AdamZz pytał mnie o zarzucaną Żydom "etykę sytuacyjną". Polska "prawica" uwielbia się klepać po pleckach i karmić się nawzajem bajeczkami o tym jacy to Żydzi są podobno dwulicowi i przewrotni jakoby stosując inne zasady wobec członków swojego plemienia, a inną wobec obcych.

W kontraście stawia się cywilizację łacińską która jest podobno reprezentowana przez Naród Polski. Problem? Podczas gdy religijni Żydzi mają hopla na punkcie precyzji regulacji swojego postępowania, polscy "prawicowcy"/nacjonaliści lubują się w odwracaniu Wacika ogonem.

Przykład? Polak, Janusz Waluś, dawno temu zabił w RPA jakiegoś tam Murzyna (bodaj komunistę i terrorystę, ale mniejsza o to). Sąd przybił mu karę śmierci potem zamienioną na dożywocie.

Komentarz:

Jasne, że obowiązują inne prawa, ale skoro my mamy nasze prawo to uznajemy, że ono jest słuszne i w przypadku gdy nasz obywatel jest karany surowiej logicznym jest upomnienie się o niego. Robią to chyba wszystkie państwa, w których nie obowiązuje kara śmierci, a których obywateli na taką karę skazano. To są bardziej oczywiste przypadki, ale logika postępowania jest taka sama.


http://www.wykop.pl/link/3223569/posel-winnicki-troszczy-sie-o-zbrodniarza-rasiste/#comment-37368243

#fucklogic #bekazprawakow #zydzi
  • 5
@bygsyti: Myślę, że to szerszy problem pt. występowanie mentalności "my kontra oni", która jest bardzo silnie ugruntowana w ludzkiej psychice i gdy trafia na pewien dziejowy kontekst, przejawia się zbiorową moralnością Kalego i stosowaniem podwójnych standardów. Silnie zradykalizowane grupy mają to do siebie, że jest o nich najgłośniej i reagują wrogo na merytoryczną krytykę poglądów, co dodatkowo nakręca napięcia. Czy to będą nacjonaliści, czy radykalna lewica, spodziewam się podobnego festiwalu utwierdzania
@bygsyti: Tylko że Waluś nie zabił człowieka tylko komunistę. Zasądzona dla niego kara jest rażąco wysoka w stosunku do popełnionego czynu dlatego obowiązkiem naszego państwa jest wstawić się za nim.
Tylko że Waluś nie zabił człowieka tylko komunistę.


@fredperry: Dzięki takim tekstom przestałem określać się jako osoba o poglądach prawicowych.

obowiązkiem naszego państwa jest wstawić się za nim.


Nie jest. Dorosły człowiek nie potrzebuje niańki.