Wpis z mikrobloga

APFS to wielka zmiana w macOS-ie. Apple wreszcie z nowoczesnym systemem plików

trudno uwierzyć, że współczesne Maki, przedstawiane jako najnowocześniejsze i najlepsze komputery osobiste, działają na bazie najprymitywniejszego dziś spośród powszechnie używanych systemów plików, pamiętającego jeszcze czasy dyskietek elastycznych.

Tak jak przewidywaliśmy, Apple nie zdecydowało się na sięgnięcie po system plików ZFS, ale zarazem jak to Apple nie skorzystało też z rozwiązań znanych już w świecie Open Source. Wymyśliło nowy własny system plików, który wygląda bardzo interesująco i który powinien rozwiązać wiele dzisiejszych bolączek Maków – i zarazem uczynić je naprawdę nowocześniejszymi niż maszyny z Windowsem.


#apple #macos #apfs
Pobierz nawon - APFS to wielka zmiana w macOS-ie. Apple wreszcie z nowoczesnym systemem plikó...
źródło: comment_O3Ge7S9fUyKv8cE32GarqfvoKrrHitsX.jpg
  • 14
@koob: Rozmawiamy o OSX ( a raczej macOS ), a nie dodatkowym sofcie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Wolałbym sprawdzone, stabilne rozwiązanie od appla, a nie third party, biorąc pod uwagę, że ProTools już sam w sobie nie lubi mieszania przy dyskach.
@rybak17: Zdecydowanie, tylko teraz pojawia się problem na poziomie głupiego pendriva, który nie chce działać ze SmartTV, MacBookiem i Windą na tym samym systemie plików ( mój smart nie trafi exFata, Mac ntfsa). I tak w koło.

@rybak17: tv NTFSa czyta, ale nie mogę wrzucić pliku video z appla na pena ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@reboot: właśnie dlatego jeszcze parę wersji OSXa temu łudziłem się, że coś z tym zrobią. Obecnie to tylko taki żarcik na okoliczność nowej wersji.