Wpis z mikrobloga

@laska0: ciało rzucone na łoże traci na oporze

Połóż dłoń na kolanie dziewczyny. W miarę jak przesuwasz do góry to opór maleje a napięcie rośnie
  • Odpowiedz
@laska0: G to konduktancja. Odwrotność oporu.

Tak jak opór to współczynnik "nieprzepuszczalności", tak konduktancja jest współczynnikiem "przepuszczalności".
  • Odpowiedz
@laska0: Prawdziwe prawo Ohma ma taką postać:

U = I * R

W takiej postaci udowodnił to Ohm. Chodzi o to, że fizyczne w elektryczności jest I - czyli prąd, uporządkowany ruch elektronów oraz R - czyli opór jaki stawia przewód płynącym przez niego elektronom. U czyli napięcie to różnica potencjałów pomiędzy jednym a drugim końcem przewodu.

Prąd jest podobny do wody:

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/e/e3/U-tubes.jpg

Tak jak w takiej rurce z jednej strony
  • Odpowiedz
@laska0: Też miałem #!$%@?ą jak barszcz nauczycielkę w liceum, dopiero na polibudzie mnie nauczyli fizyki, więc wiem przez co ludzie przechodzą :D
  • Odpowiedz
@laska0: Generalnie chodzi o to, że w liceach/technikach jest gówno a nie praktyka. Ci nauczyciel są tak kujowi, że nie potrafią nawet na prostym doświadczeniu z bateriami i żarówką pokazać o co chodzi w prądzie elektrycznym.

Opór jest po to, żeby podpięcie mocniejszej baterii (o wyższym napięciu) nam nie spaliło układu.

Przykładowo mamy jakieś urządzenie np. zajebiście mocną diodę która dla uproszczenia działa na prąd maksymalnie 1 ampera. Ten jeden amper
  • Odpowiedz