Wpis z mikrobloga

@koorekk: A będziesz zamieszczał przekroj/półprzekrój lub rzut od dołu? Jeżeli tak, to nie musisz jeżeli z innych rzutów jasnowynika, ze otwór jest przelotowy.
  • Odpowiedz
@Kuork: Czyli wymiarowanie bez podania głębokości w otworach przelotowych nie można podciągnąć pod uproszczenie na rysunku mające na celu nie zaciemnianie treści ?
  • Odpowiedz
@koorekk: Ale wiesz jak to jest z tymi zasadami. Jeden rabin powie tak a drugi powie nie. Jeżeli robisz projekt na zaliczenie do profesora , który ma 70 lat to sie #!$%@? do wszystkiego a jeżeli projektujesz cos w pracy to rob jak chcesz, konstruktorzy albo osoba kontrolujaca wylapia o co chodzi :)
  • Odpowiedz
@Kuork: Eee.. Klient dosrywa się do dokumentacji konstrukcyjnej o każdy najdrobniejszy szczegół i kręci z tego niezłą zadymę. No, ale ma rację. Trzeba mu przyznać.

Ja jestem jakościowcem.. w sumie człowiekiem encyklopedią, bo konstrukcja prosi mnie, żebym odbijał argumenty tego człowieka. W sumie to wynika z nieróbstwa działu konstrukcji i tego, że młody konstruktor nie umie używać pół widoków półprzekrojów.. Dla mnie to sprawa jasna, ale konsultacja jest zawsze istotna ;)
  • Odpowiedz