Wpis z mikrobloga

Mirki, na granicy Gdańska i Sopotu, przy Drodze Zielonej, stoi Intermarche, a pod nim bankomat Euronetu.
Chciałem przed chwilą wypłacić pieniądze, ale klawiatura podejrzanie "ciężko" pracowała, do tego przyciski po wciśnięciu nie chciały odskakiwać, poza tym zastanowiły mnie te małe litery z polskimi ogonkami. Nie wypłaciłem ostatecznie. To może być jakaś lipna nakładka skimmerska, więc ostrzegam przed wypłatą, zgłosiłem przed chwilą sprawę do Euronetu.

#sopot #gdansk #skimming #bankomat
Bianconero - Mirki, na granicy Gdańska i Sopotu, przy Drodze Zielonej, stoi Intermarc...

źródło: comment_pZXrhzfDuqgEOxRCHrT1mrgeESUkfOl2.jpg

Pobierz
  • 107
Może nawet da się okraść złodzieja?


@Antyradek: złodziej może siedzieć w jakimś busie 100m dalej i jak zobaczy, że odchodzisz z jego skimmerem to Ci "wytłumaczy", żebyś następnym razem tak nie robił. Może też być tak, że policja już o tym wie, bankomat jest zablokowany, mundurowi czekają w ukryciu aż ktoś przyjdzie i weźmie swój sprzęt, a to będziesz Ty. Pewnie byś się wytłumaczył, ale kilkugodzinne przesłuchanie i trzepanie całego mieszkania
złodziej może siedzieć w jakimś busie 100m dalej i jak zobaczy, że odchodzisz z jego skimmerem to Ci "wytłumaczy", żebyś następnym razem tak nie robił.


@Kaczorra: podaj jakiś racjonalny powód, dlaczego miałby tak zrobić? Ktoś parający się kopiowaniem kart, "bezkrwawy" biznes, miałby ryzykować konfrontację fizyczną? Lepiej spisać skimmer na straty, duże ryzyko, że ktoś zrobi awanturę, że nagra cię jakaś kamera etc. Mi się to zupełnie nie kalkuluje. Jeszcze nie słyszałem,
@morti92: Czytałem kiedyś, że prócz klawiatury która wyłapuje PIN, dodatkowo jest jeszcze jedno urządzenie które zczytuje dane z karty. Tylko nie wiem jak to może działać w dobie kart z chipem. Przecież z niego nie tak prosto zcztać dane jak z paska magnetycznego. No chyba że teraz robią tak że zabierają pin, a później fizycznie kradną kartę. @Bianconero: może wymień lepiej kartę, bo ją wkładałeś do czytnika, prawda?
@morti92: Czytałem kiedyś, że prócz klawiatury która wyłapuje PIN, dodatkowo jest jeszcze jedno urządzenie które zczytuje dane z karty. Tylko nie wiem jak to może działać w dobie kart z chipem. Przecież z niego nie tak prosto zcztać dane jak z paska magnetycznego. No chyba że teraz robią tak że zabierają pin, a później fizycznie kradną kartę.


@Login_login: Nie muszą. Karty nadal mają pasek magnetyczny i po prostu kopiują jego