Wpis z mikrobloga

#weeklytopedm Wydanie 2: 30.05.2016 - 05.06.2016
Wszystkich, którzy nie wiedzą o co chodzi odsyłam do tagu #weeklytopedm

W połowie tygodnia wydawało mi się, że nie będzie on obfitował w jakieś świetne utwory, jednak 3 czerwca to był wysyp udanych produkcji. Na prawdę dobry okres.

14. Jimmy Clash, The Dirty Code - Hypno (Extended Mix) || Data Wydania: 30.05.2016 Wydawnictwo: SKINK || #bigroom #futurehouse
Niby zwykły bigroom, ale jednak nietypowy. Wykorzystuje sample typowe dla future house. Potężny drop, do breaku też nie ma jak specjalnie się przyczepić, na festiwalach robiłoby robotę.

13. VINAI feat. Anjulie - Into The Fire (Extended Mix) || Data Wydania: 03.06.2016 Wydawnictwo: SPINNIN' RECORDS || #dance
Największe zaskoczenie tego tygodnia - myślałem, że nigdy nie wstawię żadnej produkcji od VINAI , a jednak to się dzieje ( ͡° ʖ̯ ͡°). Według mnie świetny wokal, który jest połową sukcesu tego utworu, spokojny drop, trapowe wstawki. W końcu jakiś nadający się do słuchania track od tego duetu.

12. EDX - Missing feat. Mingue (Joe Stone Remix) || Data Wydania: 30.05.2016 Wydawnictwo: SPINNIN' REMIXES || #house
Udany remix, w trochę innym stylu niż świetny oryginał, Joe Stone zaserwował nam w nim klasyczny house. Dobrze wykorzystany potencjał wokalu, ciekawy break i miły w odsłuchu drop.

11. Manse feat. Alice Berg - Freeze Time (Felicity Remix) || Data Wydania: 03.06.2016 Wydawnictwo: Revealed Recordings || #bigroomprogressivehouse
Oryginał uwielbiam i gdy wydano remixy tego utworu od razu postanowiłem je przesłuchać. Felicity zaserwował nam wersję w klimatach progresywnego bigroomu. Wyciągnął wokal i okrasił go swoim stylem. W tym miejscu polecam także resztę remixów - znajdziecie tam różne gatunki.

10. Cazzette feat. Laleh - Blue Sky (Original Mix) || Data Wydania: 03.06.2016 Wydawnictwo: ICONS || #house #deephouse
Duet Cazzette zawsze uważałem za dobrych producentów, ale często ich utwory nie trafiały w mój gust. Tym razem jest inaczej, oryginalna linia wokalna, głęboki bass. Bardzo udany komercyjny deep house.

9. DVBBS - 24K (Original Mix) || Data Wydania: 03.06.2016 Wydawnictwo: Kanary Records || #trap
Ghost Producer się spisał ( ͡° ͜ʖ ͡°). Potężna trapowa petarda przypisana do aliasu DVBBS. Produkcja na moim sprzęcie robi totalny rozpierdziel na dropie ( ͡° ͜ʖ ͡°).

8. Blinders - You Don't Know (Original Mix) || Data Wydania: 03.06.2016 Wydawnictwo: Protocol Recordings || #bigroomprogressivehouse #groove #polskieedm
Nasz rodak przyzwyczaił nas do świetnych, technicznie idealnych groove. Szczerze mówiąc to wg mnie jest tu mało bigroomu, słychać dźwięki wywodzące się z tech house, czy techno. Do tego dobra partia wokalna, wpisująca się w break. Jedyne, do czego się przyczepię to trzeci drop - brakuje trochę mocy, wyobrażałem sobie jakie sample będą do niego dodane, ale się niestety zawiodłem, gdy zabrzmiał. Mimo to - ponadprzeciętna produkcja.

7. Paul Oakenfold & BRKLYN feat. Amba Shepherd - U Are (Original Mix) || Data Wydania: 03.06.2016 Wydawnictwo: THRIVE || #bigroomprogressivehouse
Cukierkowy progressive, słychać style obu producentów, Paul był pewnie odpowiedzialny głównie za breaki, a BRKLYN za drop (słychać tu także trochę styl podłapany od Galantis. Udany track.

6. Otto Knows Ft Avicii - Back Where I Belong || Data Wydania: 03.06.2016 Wydawnictwo: WM Sweden || #dance
Szwedzka kolaboracja przynosi nam przyjemną produkcje. Miły wokal, refren typowy dla Aviciego, po radiach niedługo będzie hulał non stop.

5. Seth Hills – Raise Your Hands (Extended Mix) || Data Wydania: 30.05.2016 Wydawnictwo: Revealed Recordings || #electro
Najlepsza produkcja wydana w wytwórni Hardwella od niepamiętnych czasów, chyba ostatni utwór w klimatach electro, który był tak dobry jak ww nuta to Pallaroid od Thomasa Newsona . Potężna bomba, świetne breaki, dropy mnie rozkładające na łopatki, choć niektórzy uważają, że są trochę dziwne. Polecam sprawdzić także drugą produkcję z EPki Seth Hillsa: Get 'M

4. Don Diablo feat. DYU - Drifter (Original Mix) || Data Wydania: 30.05.2016 Wydawnictwo: SPINNIN' RECORDS || #house #futurehouse
Kolejny hit od diabełka. Głęboki bass, lekko rapująca wokalistka, trochę taki garage ( ͡º ͜ʖ͡º).

3. Alan Walker - Sing Me To Sleep || Data Wydania: 03.06.2016 Wydawnictwo: MER Musikk || #dance
Twórca katowanego do porzygu Faded atakuje po raz kolejny. I możemy być pewni, że ww utwór podzieli los tego pierwszego. 2 dni i 2 miliony wyświetleń na YT - po prostu niesamowite, jakie ten pan ma teraz przebicie w mediach. Młody Norweg będzie kolejnym Aviciim? Ma szanse nim zostać. Co do samej produkcji - cukierkowa, z cudownym wokalem i miłą melodią. Tyle wystarczy.

2. DJ Snake - Talk feat. George Maple || Data Wydania: 03.06.2016 Wydawnictwo: Polydor Associated Labels || #dutchhouse #moombahton
Idą wakacje, więc Wonsz musi wydać jakiś hit. Tym razem serwuje nam spokojny moombahton z elementami tropical house. Ja to kupuję w pełni i myślę, że miliony słuchaczy na całym świecie zrobią to samo.

1. Axwell & Ingrosso - Thinking About You (Festival Edit) || Data Wydania: 03.06.2016 Wydawnictwo: Brak. Utwór oddany za free || #bigroomprogressivehouse
Gdy tydzień temu szwedzkie duo wydało Thinking About You , natrafiło na ogromną falę krytyki - zasłużenie. Cukierkowy pop nie trafił na moją listę w poprzednim wydaniu, bo był zwyczajnie za słaby. Jednak wersja festivalowa, która zrobiła na mnie wrażenie na #umf nagradza nam wszystko. W dodatku wydana przez twórców za darmo - mają gest ( ͡° ͜ʖ ͡°). Z wersji radiowej zachowany został oczywiście przyjemny wokal i ogólna linia melodyczna. Jednak Axwellowskie dropy robią ogromną robotę i będę katował ten utwór zapewne długo.

Jak widać świetny tydzień dla #edm. Klasycznie, zapraszam do słuchania, dzielenia się muzyką i komentowania :)
Link do paczki

#muzyka #muzykaelektroniczna
  • 5