Wpis z mikrobloga

#gotujzwykopem
Obiło mi się nieraz o uszy że najlepszy do smażenia jest olej kokosowy (chyba bardzo populary ostatnio). Co o tym myślicie? Stosujecie?
Druga sprawa - jest szansa że potrawy smażone na takim oleju nie będą miały wyczuwalnego smaku kokosu? Nie cierpię kokosu stąd pytanie.
I pytanie nr 3 - gdzie najlepiej kupić taki olej? Ostatnio w Almie widziałam fajne promocje, ale może są lepsze miejsca?
Limit pytań na ten tydzień wyczerpany (ʘʘ) #kiciochpyta #olejkokosowy #truekiciochpyta
  • 15
@kicioch: Olej kokosowy jest chyba najlepszym tluszczem do smażenia. To dzięki temu, że ma ok. 95% tłuszczu nasyconego i nie dymi ani nie przypala się, nie jełczeje ani nie utlenia się (ew. w małym stopniu)
Musisz kupić olej kokosowy bezzapachowy rafinowany, wtedy będzie idealny do smażenia i bez kokosowego posmaku.
W Almie jest z reguły drogo. Ja kupuję w Rossmannie czasem, ale polecam też poszukać na allegro. Jak masz chęć wydać
@CWhitePL: Dzięki, podjadę dziś albo jutro do biedry i kupie :)
Głupie pytanie ale ja zazwyczaj wszystko kupuję w Lidlu i mało znam Biedre, wiesz mniej więcej na jakim dziale taki olej będzie? W sensie czy szukać tam gdzie oleje czy gdzieś indziej?