Wpis z mikrobloga

Odnoszę nieodparte wrażenie że #500plus najbardziej krytykują osoby bez dzieci. W sumie nie spotkałem nikogo z dziećmi kto by narzekał że to beznadziejny pomysł. #4konserwy #neuropa #ankieta

Popierasz 500+ ?

  • Tak (mam dzieci) 2.9% (132)
  • Nie (mam dzieci) 9.5% (437)
  • Tak (nie mam dzieci) 10.3% (473)
  • Nie (nie mam dzieci) 66.1% (3025)
  • Sprawdzam 11.2% (511)

Oddanych głosów: 4578

  • 87
  • Odpowiedz
@Cacor: Ja. Uważam, że to beznadziejny pomysł. To nawet #!$%@? nie jest pomysł. Zabrać mi 750 zł, żeby dać 500 zł. Fuck logic. Ale oczywiście #pisruchanajmocniej

Cieszyć się z tego mogą wyłącznie patole niepłacący podatków. I niewolnicy, którzy lubią jak ich pan najwyższy urzędas rżnie ich w dupę a potem karmi.
  • Odpowiedz
@Cacor: chociażby w pracy mam osoby, które mają dzieci i krytykują cały ten cyrk. Nie każdy jest zwolennikiem rozdawnictwa. Przedstawisz badania, które potwierdzą, że dzietność wzrośnie na tyle żeby tą kasę odrobić?
  • Odpowiedz
@Cacor: Większość ludzi, którzy mają dzieci to w sumie podludzie wywyższający się ponad wszystkich i nieliczący się z niczym innym, nie mówiąc już o posiadaniu jakiejkolwiek wiedzy na tematy związane z funkcjonowaniem państwa. Wszystko przysłaniają im bachory.
  • Odpowiedz
@Cheater: autostrady to złe porównanie, korzystasz z nich nawet samemu po nich nie jeżdżąc. Przy budowie autostrady buduje się także infrastrukturę telekomunikacyjną, ułatwia to i usprawnia transport towarów i osób, powstają nowe inwestycje dzięki nim.
@Cacor
PiS lepiej by zrobił obniżając podatki tym którzy mają dzieci i pracują. Np. zwiększając kwotę wolną od podatku na każde dziecko do 6 tys. Masz 3 dzieci? Nie płacisz dochodowego do 18 tys. zł. przy
  • Odpowiedz
@Cacor: A co mają narzekać jak dostają z tego pieniądze, na które składają się również Ci, którzy dzieci nie mają.


@rzep: tak bo na twoją emeryture będą płacić dzieci innych osób. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
MAmy system repartycyjny
Nasze pokolenie płąi na naszych rodziców. NA nas będą płacić nasze dzieci.
  • Odpowiedz
@wlan0: to jedyne słuszne podejście, niemoralnym jest popierać takie marnotrawstwo, ale też nie ma nic złego w pobieraniu pieniędzy jak dają.
@Cacor: a co to jest ten "kryzys demograficzny" i dlaczego powinno mnie to niby obchodzić?
  • Odpowiedz
@Cacor: moja rodzina jest wybitnie pronatalistyczna (chrześcijanie), ale nie popiera rozdawnictwa z dość oczywistymi konsekwencjami (finansowanie patologii) i dość oczywistymi motywami (dajcie głosy frajerzy). Przejście tego szajsu strasznie nas rozczarowało. Ulgi podatkowe dla rodziców (lub dzielenie dochodu z dziećmi przed opodatkowaniem) byłyby znacznie lepszym rozwiązaniem, bo wspierałyby zaradnych, pracowitych rodziców, ale przecież najłatwiej zaskarbia się elektorat patologiczny, więc lepiej komuś zabrać i rozdać biedocie umysłowej.
  • Odpowiedz
@Cacor:

Odnoszę nieodparte wrażenie że #500plus najbardziej krytykują osoby bez dzieci.

I pomyśleć że mówią jak to poziom wykopu spada, a tu proszę - samorodny geniusz.

PS: w dupie mam kryzys demograficzny
  • Odpowiedz
@rzep:

A co mają narzekać jak dostają z tego pieniądze, na które składają się również Ci, którzy dzieci nie mają.


Brawo #!$%@?, odkryłeś jak działa socjalizm. Wszyscy płacą - idealnie - porównywalne podatki, a w zamian można finansować potrzebującym dużo potrzebnych rzeczy, np. opiekę medyczną włącznie z operacjami (#!$%@? droga rzecz, ale dzięki temu, że operacji potrzebuje bardzo mało osób w skali całego kraju, to można im to ufundować), cały proces
  • Odpowiedz