Wpis z mikrobloga

@DywanTv: Jestem przekonany że jakiś się pewnie powtórzy. No bo 800*600 = 640 000.

Paleta RGB = 255 * 255 * 255 kombinacji = 16581375

To daje prawdopodobieństwo niecałych 4% że kolor któregoś piksela się powtórzy.

Ale jeśli chodzi o pewność: skrypt generujący zdjęcie nie miał algorytmu żeby któryś z pikseli się nie powtarzał lub też nie. Więc mogą być dwa piksele o identycznym kolorze.
@DywanTv: Ale w sumie dziś się zastanawiałem nad tym samym. Więc zrobię tak: napiszę skrypt w pythonie który przeora to zdjęcie i sprawdzi czy kolor któregoś piksela się powtarza. Jakby co będę wołał. Niekoniecznie dziś lub jutro, bo sesja incoming XD.
@DywanTv: No właśnie mi też coś nie pasuje xD. Tematem prawdopodobieństwa w pythonie bawiłem się przez ostatni czas i nawet przy np. wybieraniu dziesięć milionów razy jednego z pięciu elementów danej listy prawdopodobieństwo było zgodne i zawsze wypadało około 20%.

Ale teraz taki wynik. Jeszcze się pobawię i będę wołał jakby co.
@DywanTv: Sprawdzałem na tym samym obrazie z dysku, nie pobranym. Na dodatek liczba pikseli i rozdzielczość się zgadzała.

EDIT: Gdyby część z nich powtórzyła się tylko dwa razy to byłoby jeszcze spoko. Ale były kolory które powtórzyły się cztery razy XD