Wpis z mikrobloga

Mireczki sprawdzicie czy u was w przeglądarce na androidzie też wyskakują podejrzane reklamy na wykop.pl których nie da się cofnąć. Na wifi wszystko jest ok, ale na internecie od operatora wyskakuje jakieś gówno. Najczęściej pojawiają się one podczas całkowitego załadowania strony.

U kumpla jest to samo, widziałem na własne oczy i nie jest to żaden wirus.

#android #afera #wykop #ankieta

Czy masz tak samo?

  • Tak 22.6% (7)
  • Nie 29.0% (9)
  • Nie wiem 48.4% (15)

Oddanych głosów: 31

  • 6
  • Odpowiedz
W firefox da się cofnąć jak dlużej przytrzymasz przycisk wstecz i wybierzesz porządaną stronę.
Nie zmienia to faktu że przez to guano mam po prostu uBlocka, bo przeglądanie stron z ustawionym desktopowym user agentem nie zawsze się sprawdza np. jeżeli strona ma elementy opierające się hover(najechaniu kursorem na dany obszar, gdzie starsze smartfony z trackpadem/trackballem/d-padem dawały radę).
  • Odpowiedz
@swetru_pajaca: Nie tylko na wykopie je widziałem.
To samo miałem jak wchodziłem na forum xda-developers czy inne takie.

Jedyna rozsądna metoda to blokowanie reklam. Nie ma co liczyć na zrozumienie dostawców reklam a tym bardziej administratorów stron które korzystają z zewnętrznych serwisów reklamowych(nie zawsze oni decydują jaka reklama ma być wyświetlona). Deal with it. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@sirpingus: na xda-developers nic nie wyskakuje, wchodzę na różne strony i nie spotkałem się nigdzie z takimi reklamami na polskiej stronie, oprócz na streamach czy warezach, no bez przesady żeby wykop takie miał.
  • Odpowiedz