Wpis z mikrobloga

#weeklytopedm v2. Wydanie 1: 23-29.05.2016
Wszystkich, którzy nie wiedzą o co chodzi odsyłam do tagu #weeklytopedm

Niespodzianka. Powracam ze swoimi podsumowaniami najnowszych utworów ze świata elektronicznej muzyki tanecznej. Postanowiłem, że po tej przerwie swoje wydania będę numerował od pierwszej pozycji, począwszy od 23 maja (wyjątkiem są dwie produkcje z 20 maja) i zawierać będą premiery z okresu jednego tygodnia. Kawałki, które zostały wydane w międzyczasie mojej nieobecności niestety nie zostaną wrzucone w jakiejś liście - zbyt wiele ich się nagromadziło, bym miał to ogarnąć.

Lekko zmieniłem formę, ale to nadal stary dobry DeluS ( ͡° ͜ʖ ͡°):

13. Laidback Luke & Mike Cervello - Front 2 the Back (Original Mix) || Data wydania: 27.05.2016 Wydawnictwo: Barong Family || #dutchhouse
LL już na dobre powrócił do korzeni. Jeden z lepszych dutchów w tym roku, moment z 1:22 z klipu na YT, to jest totalna sieka i to co wiksiarze lubią najbardziej.

12. Vicetone - Hawt Stuff (Original Mix) || Data wydania: 27.05.2016 Wydawnictwo: SPINNIN' RECORDS || #dance
Vicetone tym razem wzięło się za stworzenie odnowionej wersji hitu disco Hot Stuff Donny Summer . Porządne wykonanie, klimat zachowany, drop mieszczący się w stylu, jest dobrze.

11. Tritonal feat. Angel Taylor - Getaway (Extended Mix) || Data wydania: 27.05.2016 Wydawnictwo: Enhanced Recordings || #bigroomprogressivehouse
Uwielbiam duet Tritonal, twórców m.in. niezapomnianego Now or Never . Do tego duetu dołączyła Angel Taylor, która użyczyła niegdyś swego wokalu w niezapomnianym Beam od Mako . Taka współpraca musiała wyjść dobrze i tak jest też w tym przypadku. Nie mam się do czego przyczepić w tym utworze ;)

10. D.O.D - Honey (Original Mix) || Data wydania: 23.05.2016 Wydawnictwo: Fly Eye Records || #electro #electrohouse
D.O.D po raz kolejny atakuje potężnym elektrykiem. W ostatnim czasie ten producent przyzwyczaił nas do tego, że każdy jego utwór jest bardzo solidny i tak też jest tym razem. Prawdziwy mocarz.

9. Yves V vs Dimitri Vangelis & Wyman - Daylight (Original Mix) || Data wydania: 23.05.2016 Wydawnictwo: SPINNIN' RECORDS || #bigroomprogressivehouse
DV&W ponownie łączą siły, tym razem w kolaboracji z Yves V. Panowie przyzwyczaili nas do wybitnych dzieł, jak na przykład Payback . Tym razem nie jest wybitnie, ale nie można powiedzieć, że źle. Spokojna, miła melodia, która szybko wpada w ucho.

8. Martin Garrix & Third Party - Lions In The Wild (Original Mix) || Data wydania: 27.05.2016 Wydawnictwo: STMPD RCRDS || #bigroomprogressivehouse
Kolejna produkcja Marcina w jego autorskiej wytwórni. Świetna melodia, dobry wokal Johna Martina. Rozkręca się na prawdę dobrze, ale czegoś brakuje mi na dropie. Bass, a raczej jego brak mnie drażni.

7. Cash Cash feat. Sofia Reyes - How To Love (Arty Remix) || Data wydania: 27.05.2016 Wydawnictwo: Big Beat Records || #futurebass #trap
Jeden z moich ulubionych producentów pokazuje, dlaczego nim jest. Rusek odnajduje się w każdym gatunku, za który się zabiera, a to dopiero pierwszy utwór od tego pana na dzisiejszej liście.

6. Sick Individuals feat. jACQ - Take It On (Extended Mix) || Data wydania: 23.05.2016 Wydawnictwo: Armada Music || #bigroomprogressivehouse
Kolejna świetna produkcja od Sick Individuals, twórców takich hitów, jak niezapomnianego I Am . Cudowny wokal, po drodze bardzo przyjemne pianino i potężny drop. Dobra produkcja.

5. Kryder - Crocodile Tears (Original Mix) || Data wydania: 27.05.2016 Wydawnictwo: Axtone Records || #bigroomprogressivehouse
Cały Kryder. Nie wydaje utworu przez dłuższy czas, ale jak dorzuci do pieca, to ciężko się pozbierać. Produkcja idealnie pasująca do wydawnictwa, w którym wychodzi. Miłe breaki, dropy, na których melodia jeszcze bardziej ożywa. Świetny moment przed drugim dropem oraz w nim.

4. Martin Solveig feat. Tkay Maidza - Do It Right (Original Mix) || Data wydania: 20.05.2016 Wydawnictwo: Virgin EMI || #house
Francuz nie byłby sobą, gdyby przed wakacjami nie wypuścił jakiegoś hitu. Świetna produkcja, bardzo dobry wokal idealnie wpasowujący się w housowe rytmy. Niedługo do usłyszenia w każdym radiu ;)

3. Lucas & Steve - Can't Get Enough (Extended Mix) || Data wydania: 23.05.2016 Wydawnictwo: SPINNIN' DEEP || #house
No postarali się po raz kolejny panowie. Świetny, nowoczesny house, melodia szybko wpadająca w ucho i powodująca, że od razu chce się wybiec na parkiet. Będzie latać długo po klubach.

2. BLR - NUNGWI (Original Mix) || Data wydania: 20.05.2016 Wydawnictwo: AFTR:HRS || #deephouse
Czy można było wymarzyć sobie lepszy start dla nowego wydawnictwa Tiesto? Wg mnie nie. BLR, czyli Bolier stworzył coś unikatowego, świeży powiew w deephousie, który ostatnio miał lekki zastój. Mocno chillująca produkcja, w stylu, który na pewno będzie niejednokrotnie powielany.

1. 3LAU - Is It Love feat Yeah Boy (Arty Extended Remix) || Data wydania: 27.05.2016 Wydawnictwo: BLUME || #bigroomprogressivehouse
Produkcja, która urzeka od pierwszego odsłuchu. Dla mnie w tym tygodniu nie mogło być innego numeru 1. Arty wykręcił tak niesamowitą melodie, że powinienem go za nią całować po stopach ( ͡° ʖ̯ ͡°). Zabrał to co najlepsze w oryginale i dorzucił cząstkę swego geniuszu. Coś pięknego ()

Tradycyjnie zapraszam do komentowania, dzielenia się świetną muzyką i przekazywania tej listy dalej ( ͡ ͜ʖ ͡)
Link do paczki

#edm #umf #muzyka #muzykaelektroniczna
  • 14
@miciek335: Po części, ale od dłuższego czasu o powrocie myślałem, tylko czasu ciągle brak. Spróbuje zawsze sobie go jakoś zorganizować, żeby wydania wrzucać.