Wpis z mikrobloga

#kulturapolska #polskanauka

Na stronie Instytutu Paleobiologii Pan ( http://www.paleo.pan.pl/pl/wydawnictwa_rocznik.html ) można uzyskać pdfy
roczników muzeum ewolucji i biuletynu "ewolucja". Odsyła ona również do stron (belka po prawej) czasopisma Palaeontologia Polonica

Dwa pierwsze są czasopismami popularno-naukowymi, mimo tego, że nie podoba mi się ich szata graficzna (tak samo jak szata graficzna strony) to merytorycznie (wg. mojej jednak skromnej wiedzy) są naprawdę fajnie przygotowane.
W numerze szóstym np. bardzo mnie zainteresował artykuł o ewolucji bocianów!

Palaeontologia Polonica w przeciwieństwie do dwóch poprzednich jest czasopismem naukowym (a nie popularno-naukowym, jak dwa wcześniejsze, jest pismem recenzowanym) i artykuły w nim są pisane głownie w języku angielskim.

Mam nadzieję, że ktoś, kto jeszcze nie dotarł tutaj, a jest zainteresowany tematem, skorzysta :)

#ewolucja #nauka #paleontologia #biologia #geologia #skamielina #dinozaury
Mathiej - #kulturapolska #polskanauka 

Na stronie Instytutu Paleobiologii Pan ( ht...

źródło: comment_syTHP0ru6Xm32anYW2wV7G1V4hrjYDmv.jpg

Pobierz
  • 3
@Mathiej: W "Palaeontologia Polonica" publikowane są monografie naukowe, ukazuje się nieregularnie. Z kolei "Acta Palaeontologica Polonica" jest czasopismem naukowym ukazującym się regularnie i bardzo szanowanym w światowej paleontologii.

Co do popularnonaukowej "Ewolucji" - w kwietniowym (6.) numerze znajduje się mój artykuł ( ͡° ͜ʖ ͡°)