Wpis z mikrobloga

1. Pracuj w firmie. Słaba atmosfera, beznadziejne obowiązki itp.
2. Stwierdź, że zarabiasz za mało.
3. Daj dwa miesiące temu wypowiedzenie.
4. Dostajesz podwyżkę, dalej lipna praca ale dobra kasa.
4.76 Korwin
5. Dostajesz fajną ofertę pracy, praktycznie ta sama kasa, mniejszy zakres obowiązków, do biura 15 minut spacerem.
6. Dajesz wypowiedzenie.
7. Zamiast iść na l4 pracujesz do końca żeby być w porządku.
8. Słuchaj, że robisz firmę w #!$%@? i że jak wziąłeś podwyżkę to teraz tak #!$%@? odchodzić. Że jesteś luj itp.
9. Brak profitu. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#pracbaza #coolstory
  • 28
3. Daj dwa miesiące temu wypowiedzenie.

4. Dostajesz podwyżkę, dalej lipna praca ale dobra kasa.


@niedzviadek: gdyby te punkty były odwrotnie no to jeszcze można by było pomyśleć o jakichś pretensjach (chociaż też nie bardzo, nie jesteś niewolnikiem), ale w takiej sytuacji?
@xetrov: @Centuri0n: No dokładnie gdzie tu logika? Co ja jestem niewolnikiem tej pracy, kurde to już nie te lata że pracownik płaszczył się przed pracodawcą.
Na szczęście już mam wywalone, 2 tyg okres wypowiedzenia(dzięki zmianie przepisów w Lutym) i cześć papa :D

@Centuri0n: Tak, próbowałem ale widocznie mózgi za ciasne :D
@niedzviadek: olej. Też raz tak trafiłem. Na rozmowie o podwyżkę nasłuchałem się jak to dużo firmę kosztuję i generalnie kasy nie dostałem. Zaproponowali mi tylko bym sobie założył działalność i wtedy z nimi podpisał umowę to może coś się wykombinuje. Zaniosłem wypowiedzenie, też miałem krótki termin więc zaraz się zmyłem. Też mieli pretensje-że szukali kogoś na lata a ja już odchodzę, że każdy chętnie objąłby takie stanowisko (jednoosbowy dział etc).
Miej
Pamiętaj też że jeśli jesteś np na zleceniu to pomimo wpisanego 2 tygodniowego okresu możesz odejść z dnia na dzień i niech się janusze męczą.


@thewickerman88: Umowa o prace niestety.

Miej to w dupie, a jeśli robią pod górę to idź na urlop i się nie staraj.

Urlopu mi nie udzielili. Tak robię odsiedzę ile tam trzeba i spieprzam :)
@niedzviadek: Mnie poprzedni pracodawca oduczył bycia fair w takich przypadkach. Miałem już obiecaną premię i zaakceptowaną podwyżkę - brakowało tylko mojego podpisu. Ale złożyło się tak, że trafiła mi się dużo ciekawsza praca w innej firmie. Żeby być w porządku złożyłem wypowiedzenie na początku miesiąca, żeby mieli więcej czasu na znalezienie kogoś na moje miejsce. Nie dostałem ani premii, ani podwyżki ;) Jakbym wiedział, to wypowiedzenie dostaliby ostatniego dnia, a ostatnie
@niedzviadek: mnie wyslali na szkolenie jak pytalem o lojalke to mowili ze nic nie musze podpisywac i ze to nic zobowiazujacego. po zlozeniu wypowiedzenia pretensja ze dali szkolenie a ja zachowuje sie nie fair bo oni inwestuja a ja uciekam.
cebula i tyle