Wpis z mikrobloga

spadku PKB kwartał w kwartał"


@erbo: a co to niby wg ciebie znaczy, misiu? W pierwszym zdaniu piszesz o spadku PKB i nie ma tutaj żadnego znaczenia czy piszesz o kwartale czy roku. A w drugim zdaniu, żeby zaorać "dziennikarskich debili", dajesz przykład ze spadkiem dynamiki wzrostu. Poza tym używasz 0,1pp, podczas gdy powinieneś użyć 0,1%, bo nie piszesz o dynamice, ale o spadku bezwzględnym.
W pierwszym zdaniu piszesz o spadku PKB


@dasto123: Ty jesteś jakiś upośledzony czy po prostu głupi?
Napisałem tam wprost i powtórzyłem ci później po raz drugi że nie ma tam nic o "spadku PKB" tylko o "spadku PKB kwartał w kwartał" - co jest oczywiste że oznacza dynamikę, dokładnie tak samo jak w drugim przypadku.

Jak chcesz dyskutować z kimkolwiek to naucz się czytać!.
@erbo: to taki sam humbug jak z tymi 26 mld zadłużenia w 2 miesiące... prze co imputowano, że bedzie zadłużenie 6x 26 czyli156 mlg w tym roku.

LEwacy to idioci kompletni i tak się nie skapnął, że łykają głupot y dx
spadku PKB kwartał w kwartał


@erbo: aha jeszcze to. Spadek PKB oznacza spadek PKB. Spadek dynamiki wzrostu oznacza spadek dynamiki. To, że do spadku PKB dodasz dzień/miesiąc/kwartał nie czyni z tego wyrażenia "spadku dynamiki PKB". Jeśli faktycznie chodziłoby ci o dynamikę to napisałbyś "osłabienie wzrostu PKB" albo "spowolnienie wzrostu PKB", ale ty napisałeś wprost "spadek PKB", więc dla nikogo, kto przeczytał choć jeden podręcznik do ekonomii nie będzie wątpliwości co miałeś
@erbo: Spadek PKB okres w okres mówi o dynamice. Ok XD. Rozumiem, że wg ciebie wyrażenie "PKB spadło o 3% r/r" oznacza, że dynamika spadła o 3pp? Mam dla ciebie złą wiadomośc, ale nikt kto ma mózg i przeczytał choć jedną książkę do ekonomii nie użyje wyrażenia "spadek PKB", jeśli chodzi mu o spadek dynamiki. I jak już mówiłem możesz sobie na koniec wstawić dowolny okres. Jeśli porównuje się dynamikę, to
Ty faktycznie nie masz pojęcia o czym piszesz. Wg GUSu my właśnie mieliśmy bezwzględny spadek PKB, a nie spadek dynamiki i do tego odnosi się 0,1%.


@dasto123:

Polski produkt krajowy brutto wzrósł w pierwszym kwartale tego roku o 3 procent, czyli znacznie mniej niż prognozował rząd PiS.

Według wstępnych danych Głównego Urzędu Statystycznego (GUS), PKB wzrósł o 3% r/r w I kw. 2016 r. wobec 4,3% wzrostu w poprzednim kwartale.


Jednak
erbo - > Ty faktycznie nie masz pojęcia o czym piszesz. Wg GUSu my właśnie mieliśmy b...

źródło: comment_VybJa4KdAfG2AtWkzLcvSPf62rhAOz6Y.jpg

Pobierz
@erbo: drugi wykres, ostatni słupek. Nie rób z siebie teraz debila. Masz tam dokładnie pokazane, że Ikw 2016 w porównaniu do IVkw 2015 był spadek PKB, a nie dynamiki, o 0,1%. Dynamika w tym okresie uległa zmianie o 1,4pp. I o tym 0,1% piszą dziennikarze. Na pierwszym wykresie masz 3% wzrost Ikw 2016 w porównaniu do Ikw 2015.
@erbo: Widzisz, nawet tyle nie potrafisz przeczytać:) Wykres nazywa się Produkt Krajowy Brutto wyrówany sezonowo. I tak, można też z niego odczytać dynamikę wzrostu, co już ci przytoczyłem (wynosi ona -1,4pp dla IVkw 2015/Ikw2016). Jednak jego główną daną jest zmiana wartości PKB. W Ikw 2016 w porównaniu do IVkw2015 wynosi ona -0,1%PKB.
@erbo: Pytanie pomocnicze, proszę odpowiedzieć tak/nie. Czy uważasz, że w pierwszym kwartale 2016, w porównaniu do czwartego kwartału 2015, po cenach stałych z 2010 i wyrównana sezonowo, wartość produktu krajowego brutto spadła o 0,1%?