Wpis z mikrobloga

@wizzlerr: Z tego co pamiętam (kiedyś wynajmowałem) to pokój 300-500zł (zależy od standardu i lokalizacji), za kawalerkę w centrum miasta pamiętam, że płaciłem jakoś 1100zł miesięcznie za całość (łącznie z rachunkami). A życie no nie jest nie wiadomo jak drogo. Bilet do kina 25zł, piwo w barze 5zł.
@wizzlerr: Stancja to jak w miarę wcześnie sobie zaklepiesz to jakieś 400-500 zł(zależy oczywiście od samego ulokowania i warunków) życie generalnie niczym się nie różni od innych miast. Tak samo masz biedronki żabki tesco i targi. Plusem jest to, że życie nocne raczej jest niedrogie, kluby często wpuszczają z listy FB, a jak nie to wejscie oscyluje w okolicach 10 zł. Piwo na mieście nie jest takie drogie 5-8zł(a są i
@wizzlerr: Zależnie od standardu i lokalizacji koszt pokoju jednoosobowego zaczyna się od 400 zł z wszystkimi opłatami typu woda i internet (standard to głęboki PRL ewentualnie klitka, w której mieści się samo łóżko i szafka), na sensowniejsze pokoje minimum 500 zł trzeba liczyć, za 600 już będziesz miał super wybór. Kawalerka to minimum 1000 zł, ale też bez szału ze standardem.
pokój dla jednej osoby to około 300-500zł, cała kawalerka to około 700-1200zł często z opłatami już


@yoda90: z tą dolną granicą to poleciałeś, takie ceny to może gdzieś na Grygowej lub w Świdniku :D

@wizzlerr: jeśli chcesz jakikolwiek standard mieć to z 5 stowek trzeba wyłożyć za pokój, jeśli chodzi o kawalerkę to ok. 1200 tańszych nawet nie patrz. ja jak widziałem kawalerki za 900 to szedłem oglądać i zawsze
internet (standard to głęboki PRL ewentualnie klitka, w której mieści się samo łóżko i szafka), na sensowniejsze pokoje minimum 500 zł


@wizzlerr: ciężko jest znaleźć fajny pokój jednoosobowy za mniej niż 600zł z opłatami
@khyn: Zależy czego się oczekuje i w ile osób w jednym mieszkaniu jest się w stanie mieszkać. Za 500-550 widziałam już pokoje w naprawdę fajnym standardzie, ale zazwyczaj w mieszkaniach 4 pokojowych, gdzie jeden czy nawet dwa z nich to dwójki, więc mieszka się niedrogo i ma się ładny pokój, ale za to tłum ludzi w mieszkaniu. Jak chce się mieszkać w dwupokojowym mieszkaniu bez masy współlokatorów, to faktycznie 600 zł
@onsok: Dwupokojowe mieszkanie, opłata miesięczna + liczniki. Właściciel wyprowadził się do UK, więc raczej mu zależało na spokojnych lokatorach z dłuższym wynajmem niż kasie, przyznaję, że przyfarciłem, to było moje ostatnie wynajmowane mieszkanie, stamtąd już się na swoje przeniosłem.
@onsok: Tak z ciekawości spojrzałem na OLX i jest kilka ofert w tej cenie ale ze standardem różnie. My mieliśmy praktycznie nowe budownictwo. I przyznaję, że 8 lat temu jak wyprowadziłem się z domu to ceny były dużo niższe, moją pierwszą jedyneczkę wynająłem za 200zł + opłaty (w tej rozpadającej się kamienicy na Szewskiej ;D)
Tak z ciekawości spojrzałem na OLX i jest kilka ofert w tej cenie ale ze standardem różnie


@berials: jestem skłonny uwierzyć że się znajdzie coś w tych cenach to oczywiście też jest uzaleznione od wielu czynników takich jak sezon, jak ktoś chce na same wakacje to też jest taniej itd. ale jak już pisałem wcześniej (2lata temu niecałe szukałem kawalerki) to "okazje" okazywały się być ofertami z ukrytymi opłatami, bo janusz
@Zaff: ja mieszkam w trzypokojowym mieszkaniu, z trzema współlokatorami (2 jedynki i 1 dwójka) i płacę za pokój 500+ opłaty, co średnio rocznie wychodzi 600. I uważam że w przyzwoitej lokalizacji to jest minimum
@wizzlerr: ja mam na czubach idealne warunki. dwie jedynki i dwojka, 4 osoby, pokoj, kuchnia i lazienka nie smierdza prlem. no ewentualnie ta boazeria w kuchni... :) 450 + oplaty, srednio 500 miesiecznie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
ale to.. moja 9 stancja od 2010, zwiedzilem troche lublina, wiec jak cos to pytaj smialo :D