Wpis z mikrobloga

to uczucie kiedy pracownik Twojej firmy jedzie na mistrzostwa Polski w pewnej dziedzinie sportowej, bierze urlop na tydzień oczywiscie pod innym pretekstem bo sie boi szefa ( ͡° ͜ʖ ͡°) i dostaje na nich srebrny medal i jak wraca do pracy zostaje zwolniony bo go pracownik #!$%@?ł, ze nie pojechal na badania tylko mistrzostwa, no #!$%@?, takie rzeczy tylko w Polsce ( )

#coolstory #heheszki #polska
  • 43
@quakeone: a #!$%@? pracodawcę obchodzi na co brał urlop? Należy się jak psu Buda, co jest prawnie zapisane. Do sądu z burakiem i tyle


@npsr: ale co ten sad da? ja bym nie chcial pracowac z takim burakiem po takiej akcji wiec w sumie obustronny win dla faceta ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@jack-lumberjack: Nam dzisiaj czytał regulamin. Minimum 14 dni w roku musisz mieć wolnego. Czyli jak mówisz, około 10 dni urlopu. Do tego dochodzi 4 dni UŻ (na żądanie). Na początku roku dostajesz kartę urlopów i musisz powiedzieć kiedy ile chcesz. I niby wedłóg tego powinieneś dostawać urlop.

W skrócie. Dla siebie, że nie wiem... masz chęć cały ranek walić konia. Jechać na dziwki czy ćpać. Masz tylko 4 dni w roku.
Minimum 14 dni w roku musisz mieć wolnego


nie 14 dni tylko 2 tygodnie :)

@Qontrol: jednym ciągiem - czyli 10 dni roboczych + 2 weekendy przylegające i 1 pomiędzy dniami roboczymi.
Regulamin firmy dotyczący urlopów musi być zgodny z kodeksem pracy, a nie tylko widzimisię szefa.

Urlop na żądanie nie wlicza się do tego okresu. Mało tego, UŻ nie jest pobierany z "pakietu" dni urlopowych!
@jack-lumberjack: Nie wiem, dzisiaj widziałem wydruk z jakimiś aktami prawnymi itp. Jak byk pisało że pracownik MUSI mieć MINIMUM 14 dni wolnego w roku pod rząd. Wolnego nie urlopu. Czyli 2 tygodnie po 5 dni = 10 + 4dni z dwóch weekendów. Być może w górnictwie jest inaczej, nie wiem. Zmienia się to wszystko z roku na rok.