Wpis z mikrobloga

Chciałem dać szansę Microsoftowi i zostać z developerką na systemie, który mi "podarowali" z ultrabookiem. Po 2h zabawy chyba jednak się poddam - a próbuję tylko uruchomić reveal.js do przygotowania prezentacji na wykład na UWr. Próbowałem zarówno Cygwina jak i Windows 10 Insider z Bashem (w postaci podsystemu).

Co trzeba zrobić:
W wersji Cygwin: pobrać cygwin, zainstalować pakiet python, zainstalować python dla windows (koniecznie 2.7), ręcznie skonfigurować ścieżki do pythona, zainstalować .NET SDK 2.0 i Visual Studio Express.

W wersji Bash: dołączyć do programu Insider, założyć konto Live, wyrazić kilka zgód, dodać język do systemu, przełączyć język, pobrać paczki językowe, włączyć tryb developerski i grzecznie czekać aż załapię się na builda z Bashem. Nawet jak to nastąpi będę musiał pobrać 1gb ubuntu gdzieś w tle, żeby mieć dostęp do Basha..

A do chwili obecnej w obu podejściach nadal nie udało mi się postawić grunta z Revealem :P
Jak żyć?

#programowanie #zycieprogramisty #windows #ubuntu #revealjs #gorzkiezale
  • 5
@pikej100: Używam reveal.js tylko jako narzędzia - bardzo sobie chwalę to rozwiązanie, a na kolejny warsztat potrzebuję nieco więcej niż oferuje slides.com :) Normalnie robienie prezki w reveal to tylko stworzenie pliku .md i odpalenie serwera. Na windows niestety zajmuje to nieco więcej..