Wpis z mikrobloga

Mireczki, poradźcie czym montować filmy z mojej kamerki #gitup2. Montażem amatorsko się zajmowałem kiedyś. Później robiłem screencasty i camtasia bardzo mi się spodobała, ale denerwuje mnie strasznie, że wychodzą z 3min. filmików mega duże pliki(1-2GB [jakość ok. 75% ustawiona] mimo że zsumowane źródła surowe i całe nie wykorzystane to tylko 600MB!), renderuje się w cholerę długo mimo i7-4790K i 16GB RAM. Do tego trzeba renderować na .mov bo inaczej 60fpsów nie ma.

Szukam programu:
- najlepiej z jakimiś januszowymi presetami jak w camtasia: jakieś napisy i ekrany title
- może być prosty albo zaawansowany - ale tak żeby jak najszybciej bez zabawy też dało się coś skleić (kilka filmików i zdjęć do kupy, jakieś przejście i napisy ładne)
- pliki by wychodziły w sensownym rozmiarze (mniej więcej tyle ile surowy materiał nie zmontowany) fullHD 60fpsówi żeby 3min. filmik renderował się krócej niż 20min.

Jak będziecie polecali proszę od razu o podpowiedź jakich formatów,kodeków i ustawień użyć najlepiej dla dynamicznych jazd rowerem 60fps i drugi preset nieco gorszy jakością, ale nadal dla zwykłego oka bardzo dobry, ale ze zwykłymi scenami nie dynamicznymi ot takie wstawki z wakacji jak ktoś je pierogi czy pokazać panoramę XD

#montaz #gopro #filmy #camtasia #moviemaking #xiaomiyi #gitup #adobepremiere #kamerasportowa #it
  • 5