Wpis z mikrobloga

Kupiłem sobie podstawę EU4 zacząłem grać i mam parę problemów.
1. Event na westernizację grając Polską nie działa tak jak ma działać według tego co znalazłem w internecie, gdyż wyświetla mi się, że muszę mieć Pragę lub Wiedeń do westernizacji, a Gdańska który mam na tej liście w misjach nie ma. (Może mieć znaczenie, że gram z spolszczeniem ze steamu?)
2. Czy to normalne, że jak dam na największą prędkość to gra łapie przycięcia i przez to wszystko się dłuży? Jak się nic nie dzieje i chcę trochę lat przeskoczyć to trochę to trwa przez to.
3. Wracając do Polski, ma ktoś pomysł jak grać nią? Podbiłem sobie Krzyżaków, zrobiłem Unię z Litwą (wcześniej jeszcze Inflanty podbiłem) i nie wiem co dalej, Moskwa na wschodzie wygląda na silną, na południu Węgry z Austrią w sojuszu, zaraz jeszcze Osmanie, na zachodzie nie lepiej, chciałem podbij Śląsk (żeby w dalszej części dostać się do Pragi) ale jak wezwali sojuszników to zaraz mieli dwa razy więcej wojska.
4. To normalne, że tak mało wojska mogę zrobić? Miałem Polskę to limit był niecałe 30, mam Rzeczpospolitą, limit tylko 44, bardzo mało jak widzę ile inne kraje mają.

Wiem, że dużo pytań, ale wolę od razu o wszystko spytać, żeby nie spamować tagiem.

#eu4 #europauniversalis
  • 13
@gabrysb1: ad.1 o ile się nie mylę to gdańsk jest dla moskwy tylko
ad.2 za słaby pc więc przyciągną
ad.3 sojusz z francją/anglią i na północny wschód
ad.4 tak, podbijaj development prowincji będziesz miał więcej wojska
@Mrocb: A jest ryzyko, że reszta cesarstwo im pomoże? U mnie jest już elektorem, a przy samej wojnie ze Śląskiem poszły duże posiłki. Może to przez to, że na Śląsk wybrałem się dopiero koło 1530 roku.
@gabrysb1: Wiem że refleksem się nie wykazałem ale może dalej rozkminiasz...

Co do pkt 3 to kwestia odpowiednich sojuszy. Jak się skumplujesz z szefem HRE (często Austria długo nim pozostaje) to nie będzie problemu zdobyć Pragę no chyba że Bochemia będzie emperorem.
Jak grałem Polską to na etapie który opisujesz skoncentrowałem się na Ottomanach oczywiście z mocnym sojuszem a nie było lekko bo oni mieli sztamę z Rosją. Ale generalnie się
@Akwer: Zacząłem od nowa i miałem dość ciekawą grę. Czechy szybko zaoferowały sojusz, udało mi się zgarnąć trochę prowincji od Krzyżaków i ruszyłem na Węgry, żeby mieć dostęp do Wiednia, żeby w dalszej przyszłości go zgarnąć. W międzyczasie sojusz z Francją, zniszcczyłem Krzyżaków i trochę wojowałem z Danią, zeby zdobyć parę prowincji przy oceanie (pierwsza gra więc nie wiedziałem co robić), zdobyłem Moskwę i parę prowincji państwa Moskwa (nie wiem czemu
@gabrysb1: Też weteranem nie jestem ale trochę godzin już zleciało. Myślę że to kwestia wyboru jak chcesz grać, choć na pewno jest trudniej kolonizować Polską niż Hiszpanią czy Portugalią. Ja nie szedłem w kolonie praktycznie w ogóle ale głownie dlatego że największą frajdę sprawiało mi robienie porządku w Europie ( ͡° ͜ʖ ͡°)