Wpis z mikrobloga

#bekazpisu ##!$%@? #gorzkiezale

To jest #!$%@? dramat. Moja matula wraz z moim ojcem wychowali czwórkę zdrowych dzieciaków. Nigdy na chacie się nie przelewało, ale i tak nigdy nie braliśmy żadnych zapomóg z MOPSu czy innych gówien. Starzy #!$%@? jak dzikie osły w robocie, w której temperatura często nie przekraczała 0 stopni Celsjusza(przemysł spożywczy). Z racji tego ich stan zdrowia w obecnym momencie nie jest zbyt dobry. Ojciec czeka prawdopodobnie renta w wieku 55 lat, gdyż lekarz w tamtym roku #!$%@?ł mu operację neurochirurgiczną. Matula też ledwo przędzie. Kombinuje w obecnym momencie jak szybko dorobić się po studiach(kończę je w czerwcu), aby trochę im ulżyć. A te #!$%@? karakany z PISu chcą jeszcze dawać 500 zł na każdego dzieciaka do 21 roku życia(który się uczy). Dlaczego nie skrócą wieku emerytalnego kobietom, które wychowały ileś tam dzieci, nie prosząc nigdy rządu o pieniądze? Jakim prawem ta patologiczna partia, jaką jest PIS rozdaje cudze pieniądze, aby jakaś patologia i studenciaki miały więcej mamony na chlanie? Moja matula ma w obecnym momencie przepracowane prawie 30 lat(zaczęła w wieku 19, obecnie ma 49). I jeżeli wiek emerytalny nie zostanie skrócony to będzie musiała pracować prawie kolejne 15.
  • 26
@timorex: Nie kolego. To teraz jest gorzej. Nie mam zamiaru pochwalać faktu rozdawnictwa pieniędzy. Popierałbym ich, gdyby faktycznie podwyższali kwotę wolną lub od podatku po prostu zlikwidowali podatek dochodowy dla osób, chcących posiadać więcej niż dwójkę lub trójkę potomstwa. Pochwalałbym ich, gdyby tak jak wspomniałem obniżali wiek emerytalny dla kobiet np. rok lub dwa mniej za każde dziecko(opłacając jednocześnie za te kobiety składki). Wtedy faktycznie ludzie pracowaliby i płodziliby dzieci, gdyż
@Maliszak: też tego nie popieram, fakt jedni studenci może dodatkowo zainwestowaliby te pieniądze i jakoś mądrze ich użyli jednak pewnie większość z nich właśnie miała by na dodatkowe atrakcje typu wódka... zły kierunek bo zawsze trzeba zabrać komuś więcej żeby coś dać...
@Maliszak: Oblicz sobie ile trzeba by zarabiać żeby te 500 zl miesięcznie dostac za kwotę wolna od podatku. Uwaga to ponad circa 36k rocznie. A teraz zobacz ile zarabiają ludzie na wsiach.

To oczywiste ze kwota wolna od podatku jest dobrym wyjście ale nie w przypadku tego kraju gdzie ludzie potrafią zyc za 800zl msc. Plus ta zmiana faforyzowala by ludzi bogatszych.
@jajunio: Jej stanowisko kiedyś kwalifikowało się do tej ustawy, ale obecnie już tak nie jest.
@bartez_94: Jakbym mógł to na ich miejscu wykorzystałbym te pieniądze na lekcje języka obcego. Ale ja żebym mógł wykupić dodatkowe lekcje języka angielskiego/rosyjskiego to muszę brzydko mówiąc #!$%@?ć. Za darmo nic nie ma(?).
@timorex: Mam to w dupie brzydko mówiąc. Dlaczego mamy więc faworyzować kogokolwiek? Ludzie bogatsi i tak wpłacają zdecydowanie więcej pieniędzy do
@Maliszak: osobiście też kasę wykorzystałbym na inwestycję i/lub na naukę języka, teraz i tak pasuje się jakiegoś dodatkowo nauczyć no i kasa jest trochę problemem ;(
samo 500+ jest robione od dupy strony dlatego jest takie oburzenie, ale czego się spodziewać po matołach z pisu
@timorex: Dlatego #!$%@? zarówno bogatych jak i biednych dodatkowymi obciążeniami, bo każdy musi dostać po równo! Dla bogatego człowieka, te piętnaście złotych miesięcznie za abonament RTV nie będzie dużym obciążeniem. Najwyżej wypije drinka mniej w klubie(nawet i w to wątpię). Natomiast dla biednej osoby za 15 zł można zrobić zakupy na cały dzień. Jakoś 500 zł na dziecko trzeba będzie sfinansować. I możesz mi wierzyć. Bardziej odbije się to na osobach
M.....k - @timorex: Dlatego #!$%@? zarówno bogatych jak i biednych dodatkowymi obciąż...
@bartez_94: Widzę, że jesteśmy z tego samego rocznika. No ja na szczęście na 3 roku studiów trochę zmądrzałem i odrabiam lekcje z uczniakami w Warszawie. Roboty pod dostatkiem no i kasa się zgadza. Nie chciało mi się już pracować nie wiadomo ile, nie mając czasu jednocześnie dla siebie dlatego przebranżowiłem się i nie żałuje decyzji. Nawet mimo tego, że czasami #!$%@?ą mnie te dzieciuchy.
@Maliszak: nie no jasne, że to nie tylko o kasę chodzi bo gdyby się chciało to zawsze można coś dodatkowo ogarnąć albo zrezygnować z kilku rzeczy i mieć, ale takie 500 jak już mieliby dawać to troszkę by ułatwiło to wszystko ze względu na oszczędność czasu, który jest potrzebny do zarobienia forsy :P
@Maliszak:

Dlaczego nie skrócą wieku emerytalnego kobietom, które wychowały ileś tam dzieci, nie prosząc nigdy rządu o pieniądze? Jakim prawem ta patologiczna partia, jaką jest PIS rozdaje cudze pieniądze, aby jakaś patologia i studenciaki miały więcej mamony na chlanie? Moja matula ma w obecnym momencie przepracowane prawie 30 lat(zaczęła w wieku 19, obecnie ma 49). I jeżeli wiek emerytalny nie zostanie skrócony to będzie musiała pracować prawie kolejne 15.


bo #!$%@?